Kuidas Venemaa Mängis EURO 2012-l

2012. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste viimane osa algas Varssavis 8. juunil ja lõpeb 1. juulil Kiievis. Venemaa rahvusmeeskond langes aga turniirilt 16. juunil. Sel meistrivõistlustel osalemise ajalugu algas kohe esimesel päeval, esimesed venelased koos poolakatega andsid lahkumise välja, olles suutnud pidada vaid kolm võistluste alagrupi kohtumist.

Kuidas Venemaa mängis EURO 2012-l

Meie meeskond alustas oma esinemist Euro 2012 Wroclawis, kus Tšehhi meeskonnaga oli mängus isiklikult kohal ligi 41 tuhat pealtvaatajat. Nad ei pidanud pettuma - Meisky staadionil löödi sel päeval viis väravat, neist neli lõi meie meeskond. Väravaid lõid Alan Dzagoev (kaks korda), Roman Širokov ja Roman Pavljutšenko. Venelased said esimese poolaja keskpaigaks üsna mugava kahe värava eelise, kuid varsti pärast teise algust vähendasid tšehhid (Vaclav Pilar) skooride vahet. Meie meeskonna treener Dick Advocaat asendas mängu 73. minutil ründaja Aleksander Keržakovi kolleegi Pavljutšenkoga. Kuus minutit pärast seda vormistas esmalt Dzagoev ja seejärel Pavljutšenko Venemaa koondise eelise Tšehhi meeskonna ees seisuga 4: 1.

Teise mängu pidasid meie jalgpallurid neli päeva hiljem Varssavi rahvusstaadionil, kus nende vastaseks oli kodumeeskond. Ja selles mängus lõi Alan Dzagoev suurepärase värava pärast Venemaa rahvuskoondise kapteni Andrei Arshavini karistuslööki. See juhtus kaheksa minutit enne kohtumise esimese poolaja lõppu ning kaksteist minutit pärast teise algust saatis Jakub Blaschikowski palli Vjatšeslav Malafeevi väravasse mitte vähem kaunilt. 70. minutil asendas Advocate taas Keržakovi Pavljutšenkoga, kuid erinevalt eelmisest mängust ei toonud see tulemusi, nagu ka Dzagoevi asendamine Marat Izmailoviga 10 minutit hiljem. Kohtumine lõppes 1: 1 viigiga.

Venelaste kolmas mäng toimus samal staadionil, mis oli taas täis ligi 56 tuhande pealtvaatajaga. Meie meeskonna viimane võistleja sellel meistrivõistlustel oli Kreeka rahvusmeeskond. Selle kohtumise ainsa värava lõi kreeklane Giorgos Karagounis, kui kohtumise esimesele poolele lisatud aeg juba jooksis. Seekord viis advokaat Keržakovi tavapärase asendamise Pavljutšenkoga kokku palju varem, kohtumise vaheajal. Kohtumise tulemust ei muutnud aga ei see asendus ega poolkaitsja Denis Glushakovi asemel teise ründaja Pavel Pogrebnyaki ilmumine ega väljakule ilmumine kaitsja Anyukovi asemel, teine ründaja - Izmailov. Venelased kaotasid 0: 1 ja langesid turniirilt välja, saades A-alagrupis kolmanda koha.