2014. Aasta FIFA Maailmakarika Suurejoonelisemad Kohtumised

Sisukord:

Suurejoonelisi jalgpallivõistlusi võib nimetada nii kangekaelseks vastasseisuks väravate rohkusega kui ka mängudeks, milles võideti suuri võite. Brasiilias lõppenud jalgpalli maailmameistrivõistluste 64 kohtumisest võib eristada mitmeid erikohtumisi.

2014. aasta FIFA maailmakarika suurejoonelisemad kohtumised

Brasiilia - Saksamaa (1–7)

2014. aasta MM-i kõige hävitavamaks võiduks võib pidada Saksamaa koondise edu poolfinaalmängus MM-i võõrustajameeskonna Brasiilia vastu. Sakslased tegid lõuna-ameeriklastele purustava kaotuse skooriga 7 - 1. On märkimisväärne, et kohtumise esimene pool lõppes seisuga 5 - 0. Lisaks tuleb märkida, et Saksamaa meeskond suutis skoorida viis korda 18 minuti jooksul (esimese poolaja 11. – 29. minutil). See kaotus oli Brasiilia rahvuskoondise jaoks selle ajaloo suurim.

Hispaania - Holland (1–5)

Üks turniiri esimestest kohtumistest tipprivaalide vahel lõppes samuti purustava skooriga. Holland tegi hispaanlastele vapustava kaotuse 5 - 1. Esimene poolaeg lõppes väravate viigiga, teisel poolajal aga purustasid hollandlased vastase kaitse, lüües neli vastuseta väravat.

Austraalia - Holland (2–3)

Hollandi ja Austraalia alagrupitapi etapil lõppes veel üks mäng suure skooriga. Pealtvaatajad nägid viit löödud väravat. Kohtumise ajal oli skooris eelis mõlemal meeskonnal. Algul asusid Hollandi mängijad juhtima, kuid teisel poolajal pidid van Gaali mehed taastama. Viimaste kiituseks tuleb öelda, et nad mitte ainult ei teinud seda, vaid suutsid võita ka tahtejõulise võidu 3 - 2.

Nigeeria - Argentina (2–3)

Nigeeria ja Argentina kohtumine esitas ka viis löödud väravat. Matši sündmused hakkasid arenema väga kiiresti. Algul möönsid nigeerlased 3. minutil, kuid juba 4. päeval võitsid nad tagasi. Esimese poolaja kokkutõmmatud ajal viis Messi vabalöögiga taas lõuna-ameeriklased ette. Kohtumise teise poole algust tähistas Nigeeria värav, kuid peaaegu kohe (50. minutil) asus Argentina taas juhtima. Lõpptulemuseks on argentiinlaste 3 - 2 võit.

Ghana - Saksamaa (2 - 2)

Üks eredamaid kohtumisi, mis viigiga lõppes, oli ghanalaste ja sakslaste mäng. Saksamaa jalgpallurid suutsid alles teisel poolajal ette tulla, kuid seejärel kaks korda loovutasid. Järgmine meistrivõistluste sensatsioon oli pruulimine. Kuid Saksamaa mängijad polnud sellega nõus. Nad suutsid skoori tasandada, mis määras Ghana ja Saksamaa matši lõpptulemuse (2 - 2).