2014. Aasta Maailmakarika Alguse Peamised Sensatsioonid Brasiilias

Sisukord:

MM-i kaheksas grupis lõppes esimene mäng 16 mänguga. Vaatajad said näha kõiki 32 rahvusmeeskonda tegutsemas. Mitte ilma meistrivõistluste alguse aistinguteta, mis muudavad turniiri veelgi huvitavamaks. Seal on kolm mängu, mille lõpptulemused üllatasid kogu jalgpallimaailma.

Sensacii_chempionata_mira

Uruguay - Costa Rica (1–3)

Lõuna-Ameerika valitsevate meistrite ja Costa Rica rahvusmeeskonna vahelises matšis võisid vähesed ennustada lõpptulemust. Uruguay meeskonnal on suurepäraseid mängijaid, kes mängivad Euroopa tippjalgpalliklubides. Ainuüksi Edinson Cavani nimi suudab hirmutada igasugust vaenlase kaitset. Jalgpall on aga nii huvitav, et matši tulemust pole võimalik täpselt ennustada. Pärast esimest poolaega võitsid favoriidid 1 - 0, kuid teisel 45 minutil suutsid nad kolm korda järele anda. Veelgi enam, pärast väravate lubamist ei leidnud uruguailased jõudu Costa Rica rahvusmeeskonna väravate juures teravust tekitada. Matši tulemusest sai Brasiilias toimuval MM-il tõeline sensatsioon, mis näitas, et favoriidid ei võida alati enesekindlaid võite.

Hispaania - Holland (1–5)

Valitsevaid maailmameistreid ja kahe viimase Euroopa meistrivõistluste võitjaid peetakse favoriitideks igal turniiril. Mängus Hispaania - Holland pidi mõlemal meeskonnal olema suurepärane jalgpall. Seda täheldati kohtumise esimesel poolel El Salvadoris Fonte Nova staadionil. Teine poolaeg oli aga täiesti ettearvamatu. Hollandlased lõid Hispaania koondise vastu neli vastuseta väravat. Valitsevaid maailmameistreid lihtsalt ei pekstud, vaid need tükiti haaval lahti võeti. Võiks eeldada Hollandi võitu, kuid sellist skoori peeti mõeldamatuks. Käskude klass pole nii erinev. See matš oli esimene tõeline kaotus ja näitas, et Hispaanias pole turniiri korralduses kõik nii hea ja pilvevaba.

Saksamaa - Portugal (4 - 0)

Juba kuulsal Fonta Nova staadionil El Salvadoris toimus järjekordne kaotus Euroopa tippmeeskondade matšis. Mõni päev varem olid hollandlased sellel areenil Hispaaniaga suhelnud. Nüüd oli sakslaste kord. Saksamaa koondis hävitas Portugali. Lõplik tulemus 4: 0 on tõestuseks, et sakslased on Brasiilias toimuval maailmameistrivõistlustel peaaegu peamised favoriidid. Cristiano Ronaldo ei suutnud kohtumises midagi näidata ja tema meeskond tundus ootamatult tuhmunud. Juba esimesel poolajal lõid sakslased kergelt kolm väravat ning kohtumise teises pooles ajasid portugallased taas pahaks. Selles mängus tõmbas meistriliiga esimese kübaratriki Thomas Müller. Lõpliku purustava punktisumma Saksamaa kasuks võib seostada MM-i alguse sensatsiooniga, kuivõrd Portugalilt oodati helgemat mängu.