Venemaa Jäähokikoondis Lahkub Sotši Olümpialt

Veerandfinaalis pidid Venemaa hokimängijad kohtuma Soome rahvuskoondisega. Lõppseisuks kujunes soomlaste kasuks 3: 1 ning Venemaa meeskond kaotas võimaluse olümpiamedalite nimel võidelda.

Venemaa jäähokikoondis

Pärast edukat võitu Norra rahvuskoondise üle pidid Venemaa hokimängijad võitlema soomlastega. Paraku mäng ei õnnestunud ja Venemaa meeskond langes olümpiamedalite eest võitlemisest. Soome rahvusmeeskond võitis skooriga 3: 1.

Venemaa meeskonna kaotust mõjutasid mitmed tegurid. Esiteks oli sportlastel mängude vahel taastumiseks vähe aega. Nii algas mäng soomlastega vähem kui 22 tundi pärast võitu norralaste üle. Kuid sel juhul saab korraldajate vastu nõudeid esitada. Teiseks ei mänginud rahvuskoondise hokimängijad omavahel üldse, pealegi oli täiesti tarbetuid kustutusi. Kolmandaks ei suutnud sportlased oma arvulist eelist realiseerida, kuigi selline võimalus oli olemas.

Esimene periood algas üsna ettevaatlikult, kuni väravasse löödi (mängu kolmandal minutil), ei lasknud Soome kaitsjad seda siiski lõpule viia. Selle tagajärjel tekkis väravas tüli ja meie mängijad kaotasid närvid. Tulemus - Kovaltšuk saadeti kaheks minutiks minema. Fännid ootasid vaikset ja rahulikku mängu. Ent juba esimese perioodi keskel oli seis 1: 1. Venelased suutsid mängu jooksul ainsa värava lüüa alles esimesel perioodil.

Ka Venemaa koondise kaitsega polnud kõik korras, esimese perioodi lõpuks oli meie väravas veel üks litter. Kogu teise perioodi vältel üritasid Venemaa mängijad mängu aktiivselt enda kätte võtta, kuid asjata. Lisaks lubasid meie hokimängijad teiste väravate tsoonis endale järjekordse eemaldamise tulemusena endale vabadusi. Seekord läks Ovechkin penaltile ja soomlased kasutasid hetke ära ning seis oli 3: 1.

Ka väravavahi vahetus ei aidanud Venemaa hokimängijaid: Varlamovi asendas Bobrovsky. Pärast kolmandat edukalt löödud litrit hakkasid soomlased mängima ainult oma väravas. Hoolimata sellest, et mäng toimus peaaegu kogu kolmanda perioodi vastase tsoonis, ei õnnestunud venelastel väravat lüüa. Juba oli selge, et hokimängijad loobusid kaotusest ja astusid vaimselt "kotid kokku". Tulemus polnud kaua oodata - Venemaa hokikoondis lahkub Sotši olümpiamängudelt.