Kuidas Venemaa Jäähokikoondis 2012. Aasta Maailmameistrivõistlustel Esines

2012. aasta jäähoki maailmameistrivõistlused toimusid 4. – 20. Mängud peeti kahes naaberriigis: Soomes ja Rootsis, täpsemalt nende pealinnades - Helsingis ja Stockholmis.

Kuidas Venemaa jäähokikoondis 2012. aasta maailmameistrivõistlustel esines

16 rahvusmeeskonda jagunesid kahte rühma: Rappu N, kes mängis eeletapi matšid Helsingis Hartwall Arena jääl, ja S-grupp (kuhu kuulus Venemaa rahvuskoondis), kes mängis eeletapi Globe Arenal Stockholmis. Mängude tulemuste kohaselt pääsesid play-offi järgmised võistkonnad: H-rühmast - Kanada, USA rahvuskoondised. Soome ja Slovakkia, S-alagrupist - Venemaa, Rootsi, Tšehhi ja Norra võistkonnad. Ainult Venemaa eelvõistluse 7 mängu võitis Venemaa rahvusmeeskond.

Seejärel mängis meie meeskond veerandfinaalis järjekindlalt kohtumisi Norra rahvuskoondisega, olles võitnud skooriga 5: 2, ja poolfinaalis Soome rahvusmeeskonnaga, olles võitnud skooriga 6: 2. Viimases finaalkohtumises pidi ta mängima Slovakkia rahvusmeeskonnaga, kes alistas veerandfinaalis kanadalased (4: 3), poolfinaalis aga tšehhidega (3: 1).

Kohtumine kuldmedalite eest toimus 20. mail Hartwall Arena jääl. Staadion sai täis. Venemaa rahvuskoondist peeti üheselt mõistetavaks favoriidiks, kuid slovakke ei oleks tohtinud kunagi alahinnata. Juba see, et nad jõudsid finaali, edestades nii hirmuäratavaid konkurente nagu kanadalased ja tšehhid, ütles palju.

Ja slovakid tõestasid kohe, et on väga sihikindlad. Juba esimese perioodi teisel minutil avasid nad konto! Nende rahvuskoondise kapten Z. Haro üllatas meie väravavahti võimsa viskega siniselt joonelt. Selline algus oleks võinud kedagi heidutada, kuid meie mängijate kiituseks ei saanud nad segadusse, haarasid initsiatiivi ja hakkasid Slovakkia koondise väravas ohtlikke momente looma. Kümnendal minutil sooritas Datsyuk Ovechkinile täpse kaugsöödu, ta tungis tsooni ja sooritas vasakult äärelt söödu Seminile, kes viskas litri väravavahi Laco väravasse. Perioodi teine osa peeti kahe otsaga rünnakutes, võistkonnad lahkusid vaheajale sama skooriga 1: 1.

Teise perioodi 6. minutil lõid meie hokimängijad teise värava, värava lõi Perezhogin. Ja 14. minutil sai seisuks 3: 1, kui Tereštšenko ja Širokov viisid osavalt kaks ühele välja. Juba kahe minuti pärast lendas litter pärast Seminit viskele uuesti Laco väravasse, kes tuli Slovakkia väravavahiga üks-ühele välja.

Meie hokimängijad „haarasid julguse kinni“ja kuigi slovakid pidasid visalt vastu, andes vasturünnaku, oli matši tulemus juba selge. Kolmandal perioodil lõi Venemaa rahvusmeeskond slovakkide eest veel kaks väravat, lastes vähemuses mängides vastuseks ühe. Lõppskoor on 6: 2 meie kasuks. See oli väga ilus ja vääriline võit! Kõik spordikommentaatorid märkisid üksmeelselt meie meeskonna kõrget taset, mis ei jätnud vastasele võimalust.