Kuidas Läks 2012. Aasta Jäähoki Maailmameistrivõistlustel

Sisukord:

2012. aastal peeti jäähoki maailmameistrivõistlused samaaegselt vastavalt Soomes ja Rootsis, mängiti Stockholmis ja Helsingis. Sellel turniiril vedas Venemaa rahvusmeeskond, kes suutis kibedas võitluses võita kuldmedalid.

Kuidas läks 2012. aasta jäähoki maailmameistrivõistlustel

Juhised

Samm 1

Turniiri maskott oli "hokilind" Hokilind ja ametlik hümn oli Soome ansambli "Nightwish" lugu "Päeva viimane sõit".

2. samm

Esialgne etapp oli rühmavõistlus, kus võistkonnad jagati kahte rühma ja iga võistkond pidi mängima kumbki. Kokku oli rühmas kaheksa võistkonda. Venemaa meeskond võitis kõik kohtumised, lüües vaid 27 ja lüües 8 väravat. Nii võitnud grupis esikoha, pääses Venemaa meeskond play-offi.

3. samm

Veerandfinaalis astus Venemaa rahvuskoondisele vastu Norra meeskond, mille Venemaa hokimängijad võitsid skooriga 5: 2. Võistkonnad mängisid Stockholmis.

4. samm

Poolfinaalis võitis Venemaa meeskond Soomet veelgi veenvama skooriga 6: 2. Mäng toimus Helsingis.

5. samm

Finaalis kohtusid Venemaa ja Slovakkia meeskonnad. Teel finaali suutsid slovakid veerandfinaalis alistada sensatsioonina tajutud Kanada rahvuskoondise ja poolfinaalis - lõpuks turniiril kolmanda koha saanud Tšehhi meeskonna.

6. samm

Venemaa võitis finaalmängu sama skooriga 6: 2, makstes nii kätte 2002. aastal Rootsis toimunud kaotuse eest, kui Slovakkia rahvusmeeskond tuli esimest korda maailmameistriks. Finaalmängus lõi kaks väravat Alexander Semin ning turniiri viimase punkti pani Evgeny Malkin, kes tunnistati kogu meistriliiga kõige väärtuslikumaks mängijaks. Kokku lõi Eugene 11 väravat, andis 8 söötu ja viskas 19 punkti.

7. samm

Selle tulemusel näitas Venemaa meeskond ainulaadset tulemust, võites kõik kümme kohtumist vähemalt kahe värava eduga ja mängimata ühtegi lisaaega. Finaali lõpus said hokimängijad õnnitlusi Venemaa presidendilt Vladimir Putinilt.

8. samm

Maailmameistri tiitel sai Venemaa rahvuskoondise jaoks neljandaks ning arvestades NSV Liidu koondise võite - kahekümne kuuendat.