Kes Võitis Püssilaskmises Medaleid

Laskevõistlused toimusid Londoni olümpial 4. – 13. Päeval (28. juuli - 6. august). Selle aja jooksul mängiti 15 auhinnakomplekti, millest 5 viisid püssilaskurid koju - olümpiamedalid said 8 meest ja 6 naist. Hiinlased, ameeriklased ja itaallased said kumbki kaks auhinda ning veel 9 riiki. Venelased ei saanud paraku midagi.

Kes võitis püssilaskmises medaleid

Londoni kaguosas Woolwichis asuvas kuninglikus suurtükiväekasarmus peeti laskevõistlustel laskevõistlusi. Laskevõistluste esimesel päeval, 28. juulil, mängiti kahte auhinnakomplekti ja üks neist jagati naiste vahel, kes tulistasid õhupüssist 10 m kaugusel. 56 sportlasest jõudis finaali kaheksa tüdrukut, sealhulgas üks kahest venelasest - Daria Vdovina, kes näitas kolmandat tulemust. Kuid auhindade nimel võistelda ei õnnestunud - hiinlanna I Sylin tuli Londoni olümpiamängude kõige esimese kuldmedali meistriks ja omanikuks. Kolmandaks sai tema kaasmaalane Yu Dan ning hõbemedali võitis poolakas Sylvia Bogatskaya.

Naiste teises distsipliinis pidid tüdrukud kolmest erinevast positsioonist 50 m kaugusel püssiga sihtmärki lööma. Sellel võistlusel oli parim ameeriklane Jamie Lynn Gray ning tema kõrval olid poodiumil serblane Ivana Maksimovich (2. koht) ja tšehhitar Adela Sykorova (3. koht). Meestel võitis sama võistluse itaallane Niccolo Campriani, edestades Lõuna-Korea hõbemedalist Kim Jong Hyuni ja kolmandat ameeriklast Matthew Emmonsi. On uudishimulik, et kahe eelmise olümpiaadiauhinna võitja Emmons on abielus samuti olümpiavõitja ja püssilaskmise maailmarekordi omaniku Catherine Emmonsiga. Kuid ta mängib Tšehhi olümpiakoondises ja tõusis naiste arvestuses neljandaks.

Juba kulla võitnud itaallane Niccolo Campriani võistles 10 meetri distantsilaskmises teisele auhinnale ja suutis saada teiseks, kaotades rumeenlasele Alin Djordje Moldovyanile. Ja selle distsipliini kolmanda koha saavutas Gagan Narang Indiast. Selle olümpiaadi meestel oli üks harjutus rohkem kui tüdrukutel - 50 m distantsil tulistasid nad altid. Kõigist parim oli valgevenelane Sergei Martynov, kes edestas belglast Lionel Koksi ja sloveenlast Raimond Debevetsit.

Venemaa püssikoondise esinemist püssialadel (ja kõigis teistes) võib pidada väga ebaõnnestunuks - olümpiapoodiumile ei saa tõusta keegi peale savituvilaskmise kolmandaks saanud Vasily Mosini.