Kes Mängib 2019. Aasta UEFA Meistrite Liiga Poolfinaalis

Sisukord:

30. aprillil ja 1. mail 2019 toimuvad Euroopa klubide jalgpalli põhiturniiril Meistrite liigas poolfinaalmängud. Nii kõrgel etapil on ainult üks meeskond Hispaaniast ja Hollandist ning kaks klubi Inglismaalt.

Kes mängib 2019. aasta UEFA Meistrite liiga poolfinaalis

2019. aasta märtsi keskel toimus 2019. aasta UEFA Meistrite liiga kahe poolfinaalpaari loosimine. Selgitati välja esimese ja teise kohtumise kuupäevad, mille järel kaks parimat meeskonda mängivad finaalis uues Atleticos. Madridi staadion Hispaanias.

Meistrite liiga esimene poolfinaal - 2019

30. aprillil toimub Meistrite liiga-2019 esimese poolfinaali kohtumine, kus nad kohtuvad. Enne turniiri algust oleksid vähesed jalgpallispetsialistid osanud sellist poolfinaalpaari ette kujutada. Neid meeskondi ei hinnatud võistluse peamiste favoriitide hulka ning Amsterdami Ajax tegi tõelise sensatsiooni, olles ületanud lisaks alagrupiturniirile ka kaks play-offi ringi.

Hollandi jalgpallurid said grupist kvalifitseeruda koos Saksamaa Bayerni, Kreeka Aeki ja Portugali Benficaga. Pealegi mängis "Ajax" alagrupi raames kaks korda viiki kogu turniiri ühe favoriidi - Müncheni klubiga. 1/8-finaalis suutis Ajax pärast kodust kaotust Madridi Realile sensatsiooniliselt alistada vastumängus hispaanlased oma väljakul skooriga 4: 1. Veerandfinaalis lõi Hollandi klubi turniiri teise favoriidi - Torino Juventuse, edestades itaallasi otsustavas kohtumises kodustaadionil 2: 1.

Inglise "Tottenham" jõudis play-offi etapile "death" grupist, jättes turniiri taha Itaalia "Inter" ja kaotas esimese liini ainult "Barcelonale". Playoffide esimeses voorus võitsid britid Dortmundi Borussiat üldskooriga 4: 0 (vastavalt 3: 0 ja võõrsil 1: 0). Veerandfinaalis lõid londonlased välja teise Inglise klubi, mida peeti kogu turniiri üheks favoriidiks - Manchester City. Londonis võitsid võõrustajad 1: 0 ning Manchesteris kaotati dramaatilises kohtumises 3: 4. Võõral väljakul löödud väravate arvu poolest suutis Spurs aga edasi pääseda poolfinaali.

Meistrite liiga teine poolfinaal - 2019

Meistrite liiga teises poolfinaalmängus - 2019. Viimaste aastate Barcelona on alati olnud üks peamisi pretendente Vana Maailma parima klubi tiitlile. 2019. aastal läbisid katalaanid grupifaasi hõlpsalt. Playoffide esimeses ringis võitsid nad prantsuse Lyoni. Esimene kohtumine Prantsusmaal lõppes tulemusega 0: 0, samas kui Hispaanias ei jätnud Barcelona mängijad vastastele võimalusi, olles võitnud 5: 1. Veerandfinaalis murdis sinine granaat Manchester Unitedi vastupanu üldskooriga 4: 0 (1: 0 ja 3: 0).

Barcelona rivaalid poolfinaalis suutsid Liverpooli mängijad alagrupimängu kangelaslikult ületada, jättes otsustavate kohtumiste taha tugeva Itaalia meeskonna Napoli. 1/8-finaalis tegeles Liverpool Müncheni Bayerniga. Esimeses kohtumises Saksamaal registreeriti väravateta viik ja Inglismaal võttis Liverpool oma võidu, alistades Müncheni 3: 1. Veerandfinaalis võitsid britid portugallase Porto vastupanu üldskooriga 6: 1. Kodus on Liverpool löönud kaks vastuseta väravat, samas kui Portugalis on nad vastase värava löönud neli korda, andes endale vaid ühe korra.

Poolfinaalpaaride võitjad kuulutatakse välja 17. aprillil, kui lõppeb inglise-hispaania vastasseis.