Kuidas õppida SAMBO-d

Sisukord:

"SAMozashita relvadeta" on kodumaine maadlussüsteem, mis koosneb mitmest valusast tehnikast ja võimaldab edukamalt vastu seista tugevama või isegi relvastatud vaenlase rünnakule. Sambo koosneb kahest jaotusest: sport - maadluse sambo - ja võitlus, mis hõlmab enesekaitse tehnikaid ja eritehnikat.

Juhised

Samm 1

Igal juhul on parem registreeruda kutsealal, kus töötatakse välja teie jaoks spetsiaalne meetod. Aga kui teil on juba mingeid oskusi, siis saate neid ise lihvida, kasutades näiteks Internetist alla laaditud üksikasjalikke juhiseid.

2. samm

Enesekaitse õppimisel on ka muid eesmärke, näiteks õnnetuste arvu vähendamine. Kuid igal juhul on soovitatud enesekaitsemeetodid mõeldud vaid kiusaja ohjeldamiseks.

Teatud miinimum enesekaitsemeetoditest, mida tuleb õppida:

haardest vabastamine; kaitsta relvastamata isiku streikide eest; kaitsta end noa või pulgaga löökide eest; kaitsma tulirelvade eest lähedalt.

3. samm

Pidage alati meeles, et õpite ennast kaitsma, mitte ründama. Kui rünnakut pole, siis on võimatu õpitud tehnikaid rakendada.

4. samm

Enesekaitsemeetodite õppimiseks valige endale kaaslane või korraldage terve rühm (4 - 6 inimest). Määrake tundide täpne aeg, arvestades, et üks tund on 40–50 minutit. Harjutage 2–3 korda nädalas. Iga tunni alguses on vajalik üldine soojendus (8 - 10 minutit), misjärel jagatakse paaridesse. Peate töötama kompleksselt: igas paaris teeb "ründaja" tingimusliku rünnaku mitu korda järjest. "Kaitsja" lihvib õpitud enesekaitse tehnikat. Seejärel vahetage rolle. Korrake seda, kuni tehnika on kindlustatud ja täiuslik.