Kes Euro Finaalis Osalejatest Sai Runetil Kõige Populaarsemaks

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste UEFA EURO 2012 ™ Poola-Ukraina finaalturniir peeti Kiievis 1. juulil 2012. Kõrgeima auhinna võitlesid Hispaania ja Itaalia rahvuskoondised. Yandex selgitas välja finaalmängu populaarseimate jalgpallurite TOP-5.

Kes Euro 2012 finaalis osalejatest sai Runetil kõige populaarsemaks

Viiendal kohal oli Itaalia poolkaitsja Andrea Pirlo. Juba kohtumise teisel minutil sai ta vastase karistusalas söödu, kuid lasi ebatäpselt. Häirivaid hetki jalgpalluri osavõtul esines vastasseisu mõlemal poolel rohkem kui üks kord. Ettevõtte "Yandex" teatel reageerisid inimesed sellistele sündmustele aktiivselt, pöördudes lisateabe saamiseks otsingumootori poole.

Auväärse nimekirja neljanda rea võttis Iker Casillas - Hispaania koondise väravavaht. Kogenud väravavaht väärib erilist tähelepanu oma laitmatu esituse eest matši ajal. Kõige teravam hetk oli 52. minutil, kui Itaalia rahvusmeeskond sai võimaluse väravaks lüüa, kuid jalgpallur ei suutnud Casillast üks-ühele alistada. Esimesel poolajal oli palju ohtlikke momente, kuid väravavaht aitas alati välja.

Kolmandal kohal on Itaalia koondise väravavaht Gianluigi Buffon. Teise poolaja alguses päästis ta meeskonna pealtnäha vältimatust väravast. Kohtumise lõpuks oli Itaalia kaitse täielikult kokku kukkunud ja väravavaht tahtis meeleheitlikult meeskonda rusuvast kaotusest päästa. Kuigi finaal lõppes Hispaania koondise kasuks 4: 0, pälvis väravavaht publiku austuse.

Teise koha poodiumil võttis Hispaania ründaja Fernando Torres. See jalgpallur lõi vastase värava 84. minutil. Kokku lõi ta UEFA EURO 2012 jooksul kolm väravat. Sellise saavutusega võivad kiidelda vaid kuus turniiri erinevatel etappidel osalenud sportlast. On märkimisväärne, et Torres astus väljakule alles finaalmängu 75. minutil.

TOP-5 edetabeli esikoht kuulub Itaalia ründajale Mario Balotellile. Prof on ka üks kuuest parimast mängijast, kes on UEFA EURO 2012 ™ Poolas-Ukrainas kolm väravat löönud. Paraku ei õnnestunud tal finaalis skoori teha, kuid temast sai korduvalt vastase väravas ägedates olukordades osaleja.