Kuidas Kulges Anji Ja CSKA Kohtumine Euroopa Liigas

Euroopa liiga finaalmängudes play-off etapil oli CSKA-l Venemaa meeskondade seas parimad võimalused. Lõppude lõpuks ei lõppenud esimene mäng Rootsi klubiga AIK mitte ainult armeemeeskonna 1: 0 võiduga, vaid see toimus ka võõral väljakul, Stockholmis.

Kuidas kulges Anji ja CSKA kohtumine Euroopa liigas

Arvestades võõrsil peetud kohtumise tulemust, samuti armeemeeskonna viimasel ajal demonstreeritud üsna küpset ja kvaliteetset jalgpalli, peeti CSKA-d enne tagasimängu selge favoriidiks. Ja kui sellele lisada veel "koduseinte" tegur ja nende fännide äge toetus, näis venelaste edu kahe kohtumise kokkuvõttes olevat peaaegu 100%.

Paraku mängis see enesekindlus armeemeeskonnaga julmalt nalja. Vastasel juhul on raske seletada, kuidas juba kohtumise alguses 6. minutil tehti kaitses jämeda viga, mille tagajärjel tulistas Rootsi koondise mängija Ampos Karikari vabalt venelaste väravaid. 1: 0 - rootslased läksid juhtima. Selline ootamatu, heidutav algus inspireeris AIK-i mängijaid: lõppude lõpuks muutus äsja peaaegu võimatuna tundunud ülesanne ühtäkki päris reaalseks. CSKA mängijad, vastupidi, see värav murdis sõna otseses mõttes psühholoogiliselt. Lõppude lõpuks oli neil valdav territoriaal- ja mängueelis, nad lõid palju ohtlikke momente, andsid rootslaste väravasse ligi kolmkümmend lasku, millest kümme olid sihtmärgil! Kuid pall, nagu võlus, ei lennanud visalt võrku.

Ja juba seisaku ajal andsid rootslased nurgalöögi ning teine meie väravasse lastud löök, mis tuli kogu matši väravasse, viis teise väravani! 2: 0 kasuks nende kasuks läksid juubeldavad rootslased tagasi Stockholmi, samas kui CSKA langes paraku Euroopa liiga konkurentsist. Nii meie meeskonna mängijad kui ka selle fännid olid lihtsalt šokeeritud.

Meie teine meeskond, Antak Makhachkalast, tegi vastupidi fännidele rõõmu. Tagasimängus kohtus ta Hollandi linnas Alkmaaris kohaliku klubiga A3. Esimene Venemaal toimunud mäng lõppes Mahhatškala elanike võiduga skooriga 1: 0. Guus Hiddinki hoolealused said endale lubada skoori hoidmiseks võõrsil mängimist, kaitsesse minekut ja aeg-ajalt teravaid vasturünnakuid. Meie mängijad lõid aga esimesel poolajal kaks vastuseta väravat ja pärast vaheaega lõid veel kolm, viies skoori hävitavalt. 5: 0 on rohkem kui veenev võit ja seda isegi võõral väljakul!

Nii sai "Anji" koos teise Venemaa meeskonnaga (Kaasani "Rubin") play-off-etapist üle ja nüüd püüdlevad selle mängijad alagrupiturniiril võidu poole. CSKA ja Dünamo kahjuks sinna ei jõudnud.