2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Kulges Tšiili Ja Austraalia Kohtumine

13. juuni (Brasiilia aja järgi) Cuiaba linnas Pantanali staadionil toimus B-grupi esimese vooru teine mäng Tšiili ja Austraalia rahvuskoondiste vahel. See matš oli nende rahvusmeeskondade jaoks üks olulisemaid, pidades silmas võitlust play-offi jõudmiseks.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas kulges Tšiili ja Austraalia kohtumine

Maailmameistrivõistlused saavad tasapisi hoogu, rahvuskoondised tulevad mängu iga kohtumisega. Jalgpalli kvaliteet ja intensiivsus võivad neutraalseid fänne rõõmustada. Just neid emotsioone Tšiili ja Austraalia matš tekitas.

Mängu esimese 15 minutiga purustasid tšiillased austraallased. Mängu 14. minutiks lõuna-ameeriklased lõid Austraalia koondise vastu kaks väravat. Tšiililaste debüütpalli turniiril lõi Barcelona ründaja Alexis Sanchez ning kaks minutit hiljem tegi ta resultatiivse söödu. Valdivia saatis suurepärase joonelt tulnud löögiga palli lati alla. 2 - 0 ja Tšiili rõõmustab.

Pärast väravaid jätkasid tšiillased enesekindlat palli kontrollimist, kuid ühe ülemise servi järel mängis Tim Cahill peaga ühe palli. See juhtus 35 minutit pärast esimest poolaega. Tuleb tunnistada, et austraallaste värav polnud mitte ainult ebaoluline, vaid Tšiili rahvuskoondise väravale polnud isegi eeldusi.

Matši teine pool peeti maadluses. Austraalia leidis, et see võib matši päästa. See määras austraallaste aktiivsuse. Lõuna-ameeriklaste väravasse lüüa ei õnnestunud, pigem vastupidi, asendaja Jean Bosejour seadis juba fikseeritud ajaga lõppskoori löögiga värava kaugemasse nurka. Tšiili võidab 3 - 1 ja võrdleb pärast esimest vooru punktides Hollandiga.

Järgmine mäng Tšiili ja Hispaania vahel muudab B-grupi finaalikohtade jaotuses tohutu erinevuse.