Kuidas Venemaa Rahvuskoondis Mängis Alžeeriaga Brasiilias Peetud Maailmakarika Võistlustel

Paljude Venemaa jalgpallifännide jaoks oli Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel otsustavaks kohtumiseks Venemaa ja Alžeeria meeskonna mäng. Kohtumine toimus Curitiba linnas 26. juunil. Capello rahvusmeeskond vajas play-offis jätkamiseks võitu.

Porajenie_Rossii_

Venemaa ja Alžeeria mäng algas Vene fännidele heade uudistega. Juba 6. minutil saatis Kokorin pärast Kombarovi imelist söötu vasakult äärelt palli peaga Aafrika väravate esikümnesse. Eesmärk osutus väga ilusaks.

Pärast väravat üritasid venelased palli rohkem kontrollida, kuid see ei viinud ohtlike hetkedeni. Esimese poolaja teine pool on juba aafriklaste väikese ülekaaluga möödunud. Peamiselt püüdsid Alžeeria mängijad venitada venelaste väravas pärast seatud nuppe ohtu virutada. Silmatorkavaks muutus see, et venelased kaotasid hobusepalle ikka ja jälle. Aafriklased lõid kaks korda ohtlikult vastase väravasse pead. Esimest korda sai Akinfeev palli, teisel katsel eksis Aafrika mängija märklaua. Need kõik olid venelastele ohtlikud üleskutsed.

Venemaa koondise esimesel poolajal toimunud rünnakumäng ei liitunud. Pole midagi, mida peale eesmärgi meenutada. Kohtumise esimese poolaja lõpu poole askeldasid mõlemad meeskonnad palju, oli selge, et mõnel hetkel jäi mängijatel oskustest puudu. Seetõttu nägid vaatajad väga vähe ohtlikke rünnakuid.

Kohtumise esimene poolaeg lõppes venelaste minimaalse 1 - 0 ülekaaluga, mis ei suutnud fänne veidi igava mänguga rõõmustada.

Teine poolaeg algas venelaste rünnakutega. Samedovil oli imeline võimalus, kuid Venemaa koondise poolkaitsja ei suutnud väravavahti võita. Sel ajal ei tahtnud Vene fännid uskuda, et see rünnak on viimane ohtlik oht alžeerlaste väravale.

Aafrika mängijad üritasid kohtumise teises pooles hobuste söötudega karistusalas venelaste väravate juures ohtu tekitada. Lõpuks andis see tulemuse. Pärast järgmist normi läks serv servi venelaste karistusalasse. Akinfejev ei jõudnud väljapääsu juures pallini ja Islam Slimanist sai Venemaa jaoks kuri geenius. Aafriklased viigistasid skoori. Viik 1 - 1 oli juba aafriklaste kasuks ja see tulemus võib venelased koju saata. Värav fikseeriti kohtumise 60. minutil.

Venelastel oli võiduvärava löömiseks jäänud veel pool tundi, mis võib viia Venemaa koondise turniiri playoff-etapile. Kuid venelased ei tekitanud ühtegi äärmiselt ohtlikku rünnakut. Me võime meenutada ainult Kerzhakovi lööki, kuid Aafrika väravavaht pareeris palli raskusteta.

Alžeeria kaitses kohtumise viimased 30 minutit kogu meeskonnaga, ehitades mitu kaitseliini. Vene mängijad ei suutnud ikka ja jälle pääseda isegi alžeerlaste karistusalale. Lööke väravasse oli väga vähe. Kõik see määras ära kohtumise lõpptulemuse.

Matši peakohtuniku viimane vile pani seisuks 1 - 1. See tulemus oli Venemaa meeskonna jaoks järjekordne ebaõnnestumine suurturniiridel, sest nüüd läheb Venemaa rahvusmeeskond koju.

Kahjuks peame veel kord tõdema, et Venemaa jalgpallurid ei suuda näidata Euroopa ja maailma suurturniiridel head mängutaset. Paljud jalgpallieksperdid deklareerivad ühehäälselt, et Venemaa pole jällegi suutnud ootusi täita, ehkki neutraalsed fännid võivad sellele vastu olla, sest venelaste mäng oli täpselt nende tasemel. Capello meeskond on juba pärast meistriliigasse pääsemist edu saavutanud. Praegu on see venelaste jaoks võimaluste kõrgus.