Kuidas Esinesid Venemaa Sportlased MM-il Individuaalsõidus

Sisukord:

Vene Föderatsiooni rahvuskoondise 6 tüdrukut startisid 15-kilomeetrise distantsi ja 4 tulejoonega tormima. Sloveenias peeti individuaalsõidu favoriitideks Finca Kaisa Makarainenit, slovakk Nastya Kuzminat. Dorothea Wierer asus võistlustel siiski juhtima. Kuidas lõppes meie sportlaste võistlus Pokljukas?

Laskesuusatajad ronivad

Individuaalne võistlusstart

Esimese etapi lõpetas vastastest paremini Dorothea Wierer. Pärast teda võeti jälitajate nimekirja Katharina Innerhofer, Persson Lynn, Susan Dunkley. Teised rivaalid kõndisid ajas tublisti selja taga.

Venemaa sportlane Ulyana Kaisheva lasi lasketiirus laskmata mööda, kuid jäi Dorotheast ajaga alla 25 sekundiga.

Kalduval kohal liider vahetus. Esimese positsiooni võttis sportlane Saksamaalt Denise Herrmann. Ta edestas Wiererit 4,9 sekundiga.

Distants laskesuusatajad

Võitlus juhtimise eest

Järgmised üksiksõidu sündmused jäid liidri pideva vahetuse tõttu meelde. Võistlust juhtis Franziska Preuss. Hiljem möödus temast aga ameeriklane Dunkley. Seejärel kordus võistluse käigus kõik uuesti. Sakslanna asus taas juhtima. Ta läbis ilma missita kolm lasketiiru. See tulemus võimaldas tal Ameerika Ühendriikidest pärit laskesuusatajast ette jõuda.

Soome sportlase Kaisa Mäkäraineni püssikassetid lasid esimesel lasketiirul mööda sihtmärke. Ta ei suutnud laskmisel 4 sihtmärki sulgeda. Selline ausalt nõrk töö vähendas dramaatiliselt võimalust poodiumil medalite eest võidelda.

Venemaa laskesuusataja Katja Yurlova rõõmustas oma fänne kõhuli laskmises. Ta tabas kõik sihtmärgid ja saavutas võistlusel 6. koha, suusatamises esimeselt numbrilt 18 sekundit tagasi.

Irina Starykh tuli tulistamisega toime ja saavutas vahepealse 4. koha. Ta jäi võistluste liidrile Monika Heunischile alla 23 sekundiga.

Esimene laskesuusataja, kes Pokljukas individuaalsõidu läbis, oli Wierer. Tema laskmise täpsus oli ebatäpne. Ta eksis kaks korda ja kohe pärast finišit läks toas peesitama.

Ira Starykh ajas fännid võistluse lõpus solvava veaga pahaks. Ta ei lasknud tal medali võitmisega arvestada.

Laskesuusataja lasketiirus

Võistluse lõpp

Sloveenias toimunud võistlus osutus üsna dramaatiliseks. Ukraina sportlane Yulia Dzhima lõi kõik 20 sihtmärki ja edestas Monica Hoynischi polkat 3,3 sekundiga.

Ida-Euroopa esindajad ronisid poodiumile. Esikoha saavutas Julia Dzhima. Ukrainlane ei näidanud ennast mitte ainult esimese klassi laskurina, vaid ka kiire suusatajana. Hõbemedali sai Hojnisch, pronksi sai tšehhitar Marketa Davidova.

Võit möödus venelastest. Nad lõpetasid väljaspool 10. positsiooni. Starykh sai 12. koha, Valya Vasnetsova tuli 13. kohale. Kaisheva, Vassiljeva, Yurlova-Perth ei mahtunud isegi 20 parema hulka.

Meie sportlaste kaotus osutus nende fännidele üsna tüütuks. Hoolimata venelaste suurest soovist oma vastastele võitlus peale suruda, ei õnnestunud neil ihaldatud medaleid saada. Jääb vaid loota, et järgmises sõidus on õnn meie laskesuusatajate poolel.