2014. Aasta FIFA Maailmakarika: üheteistkümnenda Mängupäeva Tulemused

Jalgpalli fännide üheteistkümnes mängupäev tõi jalgpallisõpradele palju erinevaid emotsioone. 22. juunil toimusid Brasiilia linnades Rio de Janeiros, Porto Alegres ja Manaus veel kolm meistrivõistluste mängu. Fännid said vaadata Venemaa, Belgia, Alžeeria, Lõuna-Korea, Portugali ja USA mänge.

2014. aasta FIFA maailmakarika: üheteistkümnenda mängupäeva tulemused

Vene fännide päeva peamine mast oli Venemaa ja Belgia rahvuskoondiste kohtumine. Rio de Janeiros üritasid Venemaa jalgpallurid Belgia meeskonnale vastu seista. Lõppskoor räägib enda eest. Venelased on kaotanud. Kaotus näib olevat minimaalne - 0 - 1, kuid Capello laengute sooritamine jätab pehmelt öeldes parimat. Venemaa rahvusmeeskond on meeskond, mis ei ole võimeline võistlema mitte ainult Euroopa ja maailma juhtivate koondiste, vaid ka nendega, kellele meistrivõistluste peafavoriitide tiitlit ei anta. Belglased on turniiriks saanud hea kindla koosseisu, mis suudab grupist väljumise probleemid hõlpsasti lahendada. Venemaa rahvusmeeskond ei saanud seda takistada. Vaatamata väikesele skoorile nägi Belgia välja palju osavam ja vääris töövõitu. Tõsi, värav löödi kohtumise päris lõpus. Venelastel ei olnud piisavalt, et belglaste rünnakute pealetungile üsna palju vastu panna. 88. minutil häiris Divok Origi endiselt Venemaa jalgpallifänne. Belgia rahvusmeeskond tagas endale grupist väljapääsu, kuid venelastel on ka teoreetilised võimalused turniiril võitlust jätkata. Capello meeskond peab Alžeeriat võitma ja lootma, et korealased belglasi suures plaanis ei võida.

Mängupäeva teises kohtumises kohtusid H-alagrupi venelaste rivaalid Lõuna-Korea ja Alžeeria rahvuskoondised. Mängus löödi 6 väravat. Pealegi lendasid kolm esimest esimesel poolel korealaste väravatesse. Kohtumise teises pooles võitsid Lõuna-Korea mängijad küll värava tagasi, kuid lasid kiiresti neljanda värava. Kuid aasialased leidsid endas jõudu rohkem skoorida, kuid sellest ei piisanud isegi viigiks. Kohtumise lõppskoor on 4 - 2 Alžeeria kasuks. Kogu võitlus H-grupis on veel ees.

Mängupäeva viimases kohtumises said pealtvaatajad jälgida USA ja Portugali vastasseisu. Mäng osutus väga põnevaks. Pärast esimest poolaega juhtisid portugallased 1 - 0. Kohtumise teises segmendis skoorisid ameeriklased kaks korda. Mäng oli teel loogilisele järeldusele - USA meeskonna võidule. Ent 95. minutil suutsid eurooplased end tasa teha. Matši lõppskoor on 2 - 2. See on turniiri teine tulemuslik võitlusviis. Portugali meeskonnal on endiselt võimalusi play-offi pääseda. Ronaldo meeskond peab Ghanat võitma ja lootma, et ameeriklased alistaksid viimases voorus sakslased. Samal ajal peavad portugallased lööma nii palju kui võimalik.