2014. Aasta FIFA Maailmakarika 1/8-finaalid: Colombia - Uruguay

28. juunil võõrustas Rio de Janeiro Brasiilias FIFA maailmakarika 1/8-finaali teist mängu. Kuulsal Maracanã staadionil kohtus Colombia rahvusmeeskond Uruguay rahvusmeeskonnaga.

2014. aasta FIFA maailmakarika 1/8-finaalid: Colombia - Uruguay

Colombia ja Uruguay rahvusmeeskondade vahelist kohtumist peeti jalgpalli maailmakarika esimese kaheksa play-off'i seas üheks kõige ettearvamatumaks. See pole juhus, sest mõlemas meeskonnas on kvaliteetne mängijate valik, kes on võimeline tulemust tegema. Mängu peeti kangekaelseks ja meelelahutuslikuks.

Tegelikult kukkus kõik natuke teisiti. Colombia meeskond rõõmustas jätkuvalt oma fänne kvaliteetse jalgpalliga, millele isegi uruguaylased ei saanud vastu panna. Mängu esimese poole domineerisid kolumbialased. Oli selge, et selle meeskonna mängijad oskasid palliga paremini hakkama saada, nende rünnakud olid mõnevõrra paremad ja ohtlikumad. Seetõttu oli esimese poolaja loomulikuks tulemuseks kohtumise 28. minutil James Rodriguezi värav. Kolumbia ründaja võttis partneri hobuselöögi rinnale ja tabas teist puudutust karistusalast. Löök osutus mitte ainult tõhusaks, vaid ka tõhusaks. Pall kukkus otse lati alla ja põrkas väravapostist tagasi. See Rodriguezi värav on meistriliiga üks ilusamaid väravaid. Kolumbia juhib 1: 0.

Enne vaheaega ei lubanud kolumbialased uruguailastel väravasituatsioone luua, skoor tablool jäi muutumatuks - Kolumbia võitis 1 - 0.

Kolumbialased alustasid kohtumise teist poolt väga aktiivselt. Nagu esimesel poolajal, oli ka selle meeskonna mängijate paremus tunda. Tulemuseks oli James Rodriguezi teine värav 50. minutil. Pärast Colombia mängijate suurepärast rünnakut sai Rodriguez palli otse värava ette. Ründajal ei olnud raske matšis veel ühte väravat lüüa. Kolumbia läks seisuks 2 - 0. Selle rahvusmeeskonna fännide rõõmul ei olnud piire, sest Kolumbia mängijad võitsid rivaali näilise kergusega.

Pärast värava löömist andis Colombia territooriumi Uruguayle, kuid viimased ei suutnud seda ära kasutada. Eraldi võib tuua keskmiselt kaugelt paar ohtlikku lööki, samuti väljapääsu Pereira väravasse, kuid need olukorrad ei lõppenud Colombia värava tabamisega.

Kohtumise lõpptulemus on kolumblaste kasuks 2 - 0. Uruguay suundub koju ja Colombia mängijad lähevad veerandfinaalis vastamisi Brasiiliaga, kus selles paaris pole kindlat favoriiti. Kui kolumbialased suudavad meistrivõistluste võõrustajad alistada, pole see sensatsioon, sest esimesest ringist alates jälgib kogu maailm Colombia rahvusmeeskonna hämmastavat mängu.