2014. Aasta FIFA Maailmakarika Veerandfinaalid: Brasiilia - Colombia

4. juulil Brasiilia aja järgi astusid kodumeeskonnad Fortalezas väljakule, et võidelda õiguse eest mängida maailmakarika poolfinaalis. Brasiillaste rivaalid olid Colombia rahvusmeeskond.

2014. aasta FIFA maailmakarika veerandfinaalid: Brasiilia - Colombia

Mäng algas väga suurel kiirusel. Võitlus väljaku igas osas oli arvukate reeglite rikkumiste tulemus, kuid see ei mõjutanud üldist mängutempot. Esimestest minutitest piirasid brasiillased tõsiselt vastase väravat. Kolumbia võitles tagasi ja brasiillasi ajasid arvukad fännid edasi. Juba 7. minutil nägi publik matši esimest väravat. Nurgalöögi järel oli palli esimene Pentacampioni kapten Silva. Brasiilia reie saatis palli Colombia väravavõrku.

Pärast kaotatud väravat sooritasid kolumbialased terava rünnaku, kuid Cuadrado löögil puudus täpsus.

Pool esimesest poolajast oli meistrivõistluste võõrustajate käes. Hulkil oli mitu punkti. Kõige soodsamatest olukordadest pärit Brasiilia mängija võitis väraval Ospinat, Kolumbia väravavaht aga blokeeris palli väravasse. Esimese poolaja teine pool oli mänguliselt ühtlasem. Nii palju ohtlikke hetki ei olnud - see oli tingitud asjaolust, et meeskonnad üritasid liiga kiiresti mängida. Seetõttu jäi viimases etapis punktivõimaluse loomiseks veidi puudu.

Kohtumise teine pool toimus samadel kiirustel. Kolumbialased hakkasid palli rohkem valdama, proovisid palli kiiresti esijoonele toimetada, kuid see ei õnnestunud - Brasiilia kaitse nägi oma värava kaitsmisel väga distsiplineeritud.

69. minutil viis David Luiz kogu Brasiilia juubeldama. Pärast staabi löömist, umbes 30 meetri pealt, lööb Brasiilia kaitsja Colombia vastu ilusa värava. Kaks standardit tõid brasiillastele kaheväravalise eelise - 2 - 0.

Kolumblased ei olnud sellest piinlik. Nad jätkasid oma varanduse otsimist teiste väravate juurest. Tulemuseks oli 80. minutil Brasiilia vastu karistuslöögi määramine. Haames Rodriguez punktist otvital üks pall. See oli kolumbialase turniiril kuues värav.

Seis 2 - 1 ajas brasiillased närvi. Viiekordsed maailmameistrid läksid sügavasse kaitsesse ja kolumbialased üritasid vastast pigistada. Aega oli siiski väga vähe. Brasiilia pidas vastu Colombia pealetungile ja pääses edasi poolfinaali. Väärib märkimist, et sellistel otsustavatel etappidel olid brasiillased oma eesmärgi saavutamiseks nii harva surutud. Tundub, et kui Kolumbial oleks rohkem aega, muutuks tulemus võrdseks. Kuid jalgpall ei salli subjektiivset meeleolu.

Brasiilia mängib 9. juulil Saksamaa vastu poolfinaalis ning Colombia rahvuskoondise mängijad saavad kangelastena koju naasta. Tasub tunnistada. et kolumbialased olid maailmameistrivõistluste üks huvitavamaid meeskondi. Jalgpalli loosimine viis nad kokku meistrivõistluste võõrustajatega, mis määrasid veerandfinaali etapil langemise.