Brasiilia - Horvaatia: Kuidas Lõppes 2014. Aasta Maailmakarika Esimene Kohtumine

12. juunil 2014 algas nelja-aastase perioodi jalgpalli põhiturniir - Brasiilias algas MM. Avakohtumises pidi meistriliiga peamine favoriit (brasiillased) mängima tugeva rivaaliga Euroopast - Horvaatia rahvusmeeskonnaga.

Brasiilia - Horvaatia: kuidas lõppes 2014. aasta maailmakarika esimene kohtumine

MM-i avamäng toimus Brasiilia linnas São Paulos Arena Corinthiansi staadionil. Brasiilia rahvusmeeskonna esimest mängu ootas ees täielikult täidetud areen.

Pärast stardivilet ajas fännide kõrvulukustav müristamine brasiillased edasi. 11. minutil oli aga kogu MM-i korraldajariik šokeeritud. Viiekordse maailmameistri kaitsja Marcelo lõikas palli enda väravasse ja horvaadid asusid kohtumises juhtima. 18. minutil taastas Brasiilia rahvuskoondise peatäht Neymar tasakaalu, saates karistusalas väljastpoolt kõige täpsema madala löögiga palli väga värava nurka. Niisiis, mängu skoor muutus võrdseks - 1 - 1.

Pärast pausi üritasid brasiillased veel ühe värava lüüa. Nad said sellega hakkama mitte mängust, vaid penaltist. Neymar viis 71. minutil Pentaci meistrid ette: 2 - 1. Viimastel minutitel üritasid horvaadid tasa teha. Väravavaht päästis brasiillased mitu korda. Selle tulemusel töötas vankumatu jalgpallireegel ja juba lühenenud ajal saatis väravast välja hüpanud Brasiilia Oscari noor talent palli võrku, seades lõppskoori 3 - 1.

Brasiilia rahvusmeeskond võitis turniiril oma esimese kohtumise. Peame siiski tunnistama, et pentacempionid said kolm punkti väga raskelt kätte. Fänne ootab mitu põnevat matši.