2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Prantsusmaa Võitis Šveitsi

Brasiilia linnal El Salvadoril oli au korraldada jalgpalli maailmameistrivõistluste teises voorus Prantsusmaa ja Šveitsi rahvuskoondiste vaheline kohtumine. Mõlemad meeskonnad võitsid turniiri alguses võidu, nii et ülevaatatav kohtumine oli oluline FIFA maailmakarika E-kvarteti esikoha eest võitlemise seisukohalt.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas Prantsusmaa võitis Šveitsi

Prantsusmaa ja Šveitsi rahvusmeeskondade mäng on turniiri seni kõige resultatiivsemaks muutunud. Kokku löödi matšis seitse väravat.

Esimesel poolajal olid solistid prantslased. Nad alustasid aktiivselt ja suutsid 18. minutiks kaks korda skoori teha. Esmalt lõi ta pärast nurgalööki 17. minutil Olivier Giroudi värava ning minut hiljem ajas Blaise Matuidi taas šveitslaste väravavahi. Prantsusmaa juhtis 2 - 0 ning tegi seda lihtsalt ja loomulikult. Peagi oli 1998. aasta maailmameistril õigus penaltile, kuid Benzema ei suutnud kolmandat väravat lüüa - kõigepealt päästis väravavaht ja siis lõi Prantsuse koondislane finišijoone raami. See sündmus pidi šveitslasi rõõmustama, kuid selle asemel tundsid nad rohkemat puudust. Mitmes söödas korraldasid prantslased 40. minutil kiire vasturünnaku, mis lõppes järjekordse väravalöömisega. Austatud Mathieu Valbuena. Seega on prantslased vaheajaga juba mugava eelise kindlustanud.

Ka teine poolaeg algas rõõmsalt. Löödud väravaid oli veelgi rohkem. Esiteks lõid prantslased kaks korda värava, andes täiesti sündsusetu skoori - 5 - 0. Benzema lõi pärast Pogba imelist söötu 67. minutil oma kolmanda värava ja jõudis turniiri parimatele punktitoojatele järele. Ja 73. minutil valmistas Sissoko lõpuks kõigile Šveitsi fännidele pettumuse.

Matši lõpus nägi publik veel kahte palli. Tõsi, nüüd on šveitslased eristunud. Kõigepealt viskas Blerim Dzhemili karistuslöögiga ühe värava. See juhtus 81. minutil. Seejärel õnnestus šveitslastel kuus minutit hiljem rohkem skoori teha. Eesmärk osutus väga ilusaks. Granit Jaka saatis pärast suurepärast söödud teravussügavusest palli lendu esimese puudutusega väravasse. Nii maiustas šveitslane kaotusekibedust, kuid lõpptulemus tablool 2-5 ei saa nende jaoks rahuldust pakkuda.

Prantsusmaa saab kuus ringi ja tõuseb kahe vooru järel E-grupi ainuliidriks, Šveitsil on jäänud kolm punkti.