Kuidas Stanley Karikafinaal Lõppes

Stanley karikafinaal on Rahvusliku Hokiliiga hooaja viigiseeria, mille järel selgitatakse välja ihaldatud karika võitja. Kaks meistrimeeskonda võitlesid omavahel: New Jersey Devils ja Los Angeles Kings.

Kuidas Stanley karikafinaal lõppes

Newarki Stanley Cupi play-offi esimeses mängus võitis Los Angeles Kings oma konkurente 1–2. Kohtumise alguses, esimesel perioodil, saatis Colin Fraser tabavalt litteri New Jersey meeskonna väravatesse. Teisel perioodil viigistas Anton Volchenkov seisu. Kolmas periood möödus muutumatult, kuid lisaajal läks Los Angeles juhtima.

Teine mäng lõppes samuti Los Angeles Kingsi kasuks. Sama skooriga 1: 2 loovutasid New Jersey mängijad oma värava. Esimene litter läks Devilsi väravasse vastaskaitsjalt Drew Doughtylt. Kolmanda perioodi alguses põrkas New Jersey tagasi. Lõppskoori pani Jeff Carteri lisaajal Los Angelese kasuks.

Stanley karikafinaali kolmas mäng peeti Los Angeleses. Samanimeline meeskond alistas rivaalid tulemusega 4: 0, suurendades seeläbi seeria punktide edumaad: 3: 0 Los Angeles Kingsi kasuks.

Alles neljandas kohtumises õnnestus New Jerseyl korvama hakata. 6. juunil haaras meeskond 1: 3 võidu Los Angelese üle seeria ühe punkti. Huvitaval kombel löödi kõik väravad kolmandal perioodil. Patrick Eliash, Ilya Kovalchuk ja Henrik eristusid. Drew Doughty üritas seisu viigistada, tabades ainsa litri abil vastase väravat.

Järgmine mäng "New Jersey" kinnitas kavatsust võidelda Stanley karika nimel. Taas alistati Los Angeles, seekord 2-1. Mäng peeti Newarkis ja see oli Los Angeles Kingsi esimene võõrsil kaotamine.

Stanley Cupi finaalmängude otsustav, viimane mäng toimus 11. juunil 2012 Los Angeleses. Varasemate kaotuste vihastades läks Los Angeles Kings vastamisi Jeff Carteri ja Trevor Lewise kahe väravaga. New Jersey Devilsist pärit Adam Henrik ei kavatsenud alla anda ja märkis värava väravaga. Kuid see vihastas Los Angelest vaid veelgi: Dustin Brown ja Mathieu Green seadsid lõppskoori 6: 1. Stanley karikafinaal lõppes sellega, et Los Angeles võitis 4: 2 seeria.