MFM-2015 Jäähoki: Kuidas Lõppes Poolfinaal Venemaa - Rootsi

Ööl vastu 5. jaanuari Moskva aja järgi pidas Venemaa noorte jäähokikoondis alla 20-aastaste mängijate maailmameistrivõistluste raames poolfinaalmängu. Venelaste rivaalid poolfinaalis olid Rootsi rahvusmeeskond.

MFM-2015 jäähoki: kuidas lõppes poolfinaal Venemaa - Rootsi

Kahel viimasel noorte jäähoki maailmameistrivõistlustel kohtus Venemaa koondis poolfinaalis Rootsi koondisega. Mõlemal korral jäid venelased solvavalt alla minimaalse skooriga Skandinaavia hokimängijatele. 2015. aastal astusid MFM-i poolfinaalis Venemaa rahvuskoondisele taas vastu Rootsi hokimängijad.

Kohtumise esimene periood polnud löödud väravatest rikkalik, hoolimata sellest, et pärast mängu esimest paarkümmend minutit põles tabloo nullidega, ei hakanud Toronto areeni fännid igavaks. Esimesel perioodil oli mäng pigem taktikaline mäng. Hokimängijad üritasid igas saidi jaotises võidelda litri eest, kuid see ei kajastanud skoorimisvõimaluste loomist negatiivselt. Venelased lasid ühe esimese võimaluse värava löömiseks. 7. minutil raputas Bryntsevi vise rootslaste värava posti. Skandinaavia hokimängijad vastasid mitmete ohtlike rünnakutega. Venelastel oli vähemuses mängides eriti keeruline kaitset hoida. Shesterkin hoidis aga Venemaa koondise väravat kasutamata jäetud litri eest.

Teisel perioodil üritasid rootslased esimese kümne minutiga initsiatiivi võita. Valery Bragini hoolealused pidasid vastu ja seejärel viis Aleksander Šarov 32. minutil lõpule Venemaa hokimeeste särava vasturünnaku viskega rootslaste värava ülanurka. Venelased said kogu piirkonnast mitu käiku üle ja viisid Aleksandri tapmisasendisse. Venemaa rahvusmeeskond asus juhtima 1: 0. Pärast seda said meie hokimängijad arvulise eelise. Juba 33. minutil pani võimas löök Ziyat Paigini siniselt joonelt Rootsi väravavahi teist korda alistuma. See värav oli rootslastele vähemusmängus esimene. Pärast teist möödalasutatud litrit lasid skandinaavlased mängulõngad täielikult mööda, mis viis venelaste uute ohtlike rünnakuteni. Teise perioodi lõpus ületas litter taas Rootsi väravajoone. Väravat aga ei fikseeritud, sest pärast meie hokimängija uisu puudutamist ületas litter hellitatud joone. Kohe pärast seda oli Leshchenkol veel üks hea hetk. Ründaja hüppas kohtumisele Rootsi väravavahiga välja ja viskas ta sihipäraselt ülanurka. Sederstrom juhtis aga litrit õlaga. Teine periood lõppes Venemaa koondise märkimisväärse mängueelisega, mis fikseeriti Toronto areeni tulemustabelil - meie võitsid 2: 0.

Kolmas periood algas Aleksander Šarovi võtetega. Rootsi kaitsja kõhkles oma värava taga, mis võimaldas Maminil meie löögile ette tuua. Aleksander tabas täpse viskega rootslaste värava ülanurka. Venemaa koondise eelis on kasvanud kolme väravani (3: 0). Värav löödi 42. minutil. Pärast seda hakkas Venemaa koondis mängima skoori järgi. Rootslastel oli teatav territoriaalne paremus, kuid venelased korraldasid ohtlikke vasturünnakuid. Mitu korda oli Venemaa hokimängijatel võimalus väravaid lüüa, kui mindi üks-ühele Rootsi koondise väravavahiga.

Kaheksa ja pool minutit enne kolmanda perioodi lõppu suutsid skandinaavlased ühe värava mängida. Valmark veeres niklile ja saatis ebamugavast käest litri Shesterkini väravasse (3: 1). Vastamata värava järel pidanuks venelased ootama närvilist lõppu, kuid juba 53. minutil saatis Mamin finišeerimisega rootslaste väravasse neljanda lingi, taastades Venemaa koondise eelise kolmele väravale. Sellest hetkest alates oli Venemaa hokimängijate mängus võidukas enesekindlus. Hoolimata asjaolust, et rootslased üritasid rünnata suurte jõududega, polnud Shesterkini vastu enam väravaid löödud. Neli minutit enne normaalaja lõppu asendasid skandinaavlased väravavahi väljakumängijaga, kuid see ei muutnud tablool numbreid. Tõsi, kakskümmend sekundit enne matši lõppu viskasid rootslased litri, kuid kohtunik väravat ei fikseerinud, kuna enne oli värav meie väravavahi rünnak.

Kohtumise lõppskoor on 4: 1 Venemaa koondise kasuks. Nüüd ootavad Valery Bragini hoolealused 2015. aasta MFM-i finaalis vastast, kellest saab paari Kanada - Slovakkia võitja. Turniiri otsustav kohtumine toimub 6. jaanuaril kell 4:00 Moskva aja järgi.