2014. Aasta FIFA Maailmakarika: Kokku 14. Mängupäev

14. mängupäev kinkis vaatajatele järgmised neli kohtumist FIFA maailmameistrivõistlustel. Viimased mängud E- ja F-grupis pidasid Argentina, Nigeeria, Bosnia ja Hertsegoviina, Iraani, Ecuadori, Prantsusmaa, Hondurase ja Šveitsi meeskonnad.

2014. aasta FIFA maailmakarika: kokku 14. mängupäev

Päeva kõige suurejoonelisem mäng oli kohtumine Argentina ja Nigeeria rahvuskoondiste vahel. Lõuna-ameeriklased on end playoffidesse juba kindlustanud, nii et selle meeskonna mängijad ei pidanud muretsema lõpptulemuse pärast, samuti Nigeeria meeskond, kellel olid head võimalused jätkata võitlust MM-il. Esimesel poolajal nägi publik kolme väravat, kaks esimest löödi juba neljandaks minutiks - lõunaameeriklased ja aafriklased vahetasid väravaid. Esimese poolaja tihendatud ajal viis Messi karistuslöögiga Argentina ette 2 - 1. Pärast pausi nägi publik taas poolaja alguses väravate vahetust. Esiteks skoorisid aafriklased ja seejärel asusid taas juhtima argentiinlased. Kohtumise lõpptulemus on 3 - 2 Argentina kasuks. Messi lõi kaks korda skoori. Nüüd mängivad lõunaameeriklased 1/8 Šveitsiga ja nigeerlased lähevad vastamisi Prantsusmaa koondisega.

F-alagrupi teises kohtumises võitis Bosnia rahvusmeeskond kergelt Iraani meeskonda. Kohtumise lõppskoor on 3 - 1 eurooplaste kasuks. See võit ei andnud aga Bosnia mängijatele õigust grupist pääseda. Eurooplased lähevad koos Iraani mängijatega koju.

E-grupis läks Prantsusmaa rahvusmeeskond vastamisi Ecuadoriga. Eurooplased on turniiri järgmisele etapile jõudmise probleemi juba lahendanud, nii et Rio de Janeiro väljakul nägi publik vahetusmeeste hulgast palju Prantsusmaa mängijaid. Kohtumine ei andnud publikule väravaid, see lõppes seisuga 0 - 0. See tulemus viib Prantsusmaa play-offi ja saadab Ecuadori meeskonna koju.

Šveitsi rahvusmeeskond alistas oma viimases kohtumises E-alagrupis Hondurase kuiva skooriga 3 - 0. Kohtumises säras Šveitsi ründaja Jerdan Shaqiri. Ta tegi kübaratriki. Esimene värav osutus eriti ilusaks, kui Shakiri saatis karistusalas väljastpoolt tulnud löögiga palli Hondurase väravasse üheksasse kaugusesse. Ülejäänud kohtumise domineerisid eurooplased. Shakiri lõi veel kaks väravat. Eurooplaste võit tõi Šveitsi rahvuskoondise MM-i 1/8-finaalis E-alagrupi teiselt kohalt Argentinale.