Belgia - Alžeeria: Kuidas Venemaa Rivaalid MMil Startisid

17. juunil algavad Brasiilias toimuval maailmameistrivõistlustel H-alagrupi kohtumised, milles mängib Venemaa rahvuskoondis. Esimesena astusid Belo Horizonte staadioni väljakule Belgia ja Alžeeria rahvusmeeskonnad.

Belgia - Algir_

Mineirao staadionil vaatas umbes 65 000 pealtvaatajat väga huvitavat ja põnevat matši. Enne turniiri algust oli Belgia rahvusmeeskond "tume hobune" - meeskond, kellelt võite palju oodata. See pole juhus, sest belglastel on märkimisväärne põlvkond mängijaid, kes mängivad Itaalia, Inglismaa ja teiste Euroopa meistrivõistluste tippklubides.

Esimesel poolajal domineerisid eurooplased, kuid viimasel ei õnnestunud Alžeeria väravatel üliohtlikke võimalusi luua. Aafriklased suutsid lisaks oma värava kaitsmisele ka palli lüüa. Feguli realiseeris penalti 25. minutil. Alžeeria asus juhtima ning arvukad aafriklased staadionil ja teleriekraanide ees hakkasid rõõmustama. Esimene poolaeg lõppes just nii - Alžeeria jaoks minimaalse eduga.

Kohtumise teises pooles paranes Belgia koondis oluliselt, näidates klassis oma paremust. Mark Wilmots tegi kõik kolm asendajat, mis olid määratud mängima otsustavat rolli. Poolaja teine pool oli eurooplaste kvaliteetsetes ja teravates rünnakutes ning 70. minutil saatis Manchester Unitedi ja Belgia meeskonna mängija Fellaini palli väravasse pärast hiilgavat servimist karistusalas. Ümmargune lõi põiki ja ületas joone. Eesmärk osutus väga ilusaks.

Pärast värava löömist suurendasid belglased oma tempot veelgi. Vaid 10 minutit hiljem viisid belglased eeskujuliku vasturünnaku käigus mitu söötu palli Napoli mängijale Dries Mertensile, kes lasi vastupandamatult väravasse. Vahetusmängija skoorib uuesti. 2 - 1 juhtisid eurooplased.

Kohtumise lõpus oleks Belgia võinud skoorida rohkem, kuid skoor tablool pole muutunud. Eurooplased suutsid matši tõusu enda kasuks pöörata, kinnitades MM-i tendentsi, et üks löödud värav ei lahenda ikkagi midagi. Veel üks tahtejõuline võit meistrivõistlustel ning Belgia on H-alagrupis saavutamas kolm esimest punkti ning Alžeeria rahvusmeeskond on näidanud end väga kompromissitu rivaalina, kellega tunnustatud meistritel on keeruline mängida.