Kuidas Belgia Mängis 2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlustel

Belgia rahvusmeeskond tõi Brasiilias toimuvatele jalgpalli maailmameistrivõistlustele väga kvaliteetseid mängijaid. Belglastest kasvab üles andekas jalgpallurite põlvkond, kellest paljud hõivavad juba juhtivaid kohti Euroopa tippklubides. Pole juhus, et belglasi kutsuti turniiri varjatud favoriitideks.

Kuidas Belgia mängis 2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlustel

Belgia rahvusmeeskond oli 2014. aasta Brasiilias peetud maailmameistrivõistlustel H-grupis. Eurooplaste rivaalid olid venelased, alžeerlased ja lõunakorealased.

Belgia meeskond pidas turniiril esimese kohtumise Alžeeriaga. Alles teisel poolajal suutsid eurooplased kohtumise tulemuse ümber pöörata, olles võitnud tahtejõulise võidu skooriga 2 - 1.

Grupifaasi teises kohtumises ajasid belglased viimastel minutitel Venemaa rahvuskoondise fänne pahaks. Belgia võitis Venemaad minimaalse skooriga 1 - 0. See andis Wilmotsi hoolealustele hea võimaluse jõuda esikohalt H-alagrupist play-offi.

Alagrupiturniiri finaalmängus võitsid belglased Lõuna-Koread 1 - 0. Seega võitsid Belgia mängijad maailmameistrivõistluste alguses kolm võitu ja H-grupi esikohalt pääsesid 1/8-finaali. turniir.

Esimesed vastased belglaste väljalangemismängus olid USA koondise mängijad. Belgia - USA matšis publik regulatsiooniajal eesmärke ei näinud. Alles kolmekümne minuti jooksul suutsid belglased saavutada 2 - 1 võidu.

Veerandfinaalmängus läksid Belgia mängijad vastamisi argentiinlastega (tulevased meistrivõistluste finalistid). Eurooplased lasid varase värava, mis oli matšil otsustav. Belgia kaotas 0 - 1 ja langes turniirilt välja veerandfinaalis.

Belglaste pääsemist MM-i kaheksa parema meeskonna hulka võib pidada Belgia jalgpalliföderatsiooni jaoks täiesti vastuvõetavaks tulemuseks. Andekas belglaste põlvkond on Brasiilia jalgpalliväljakutel endale nime teinud.