2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Läks Mäng Belgia - Venemaa Vahel

Venemaa jalgpallisõprade jaoks oli mäng belglastega Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel üks oodatumaid. Kuulsal Rio de Janeiro staadionil üritasid Venemaa jalgpallurid saavutada võitu tohutu rivaali üle, et jätkata võitlust play-offi etapile jõudmise nimel.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas läks mäng Belgia - Venemaa vahel

Maracanã staadionil pidas Venemaa rahvuskoondis oma teise mängu Brasiilias peetud maailmameistrivõistlustel. Venelaste rivaalid olid belglased - kvartett N. liidrid. Mäng oli mõlema meeskonna jaoks väga oluline. Venemaa meeskonnal oli soovitud tulemuse saavutamiseks vaja näidata kõike, milleks ta on võimeline. Venelased vajasid võitu. Just tema jättis hea võimaluse grupist lahkuda. Vene fännid kogesid aga taas negatiivseid emotsioone.

Mängu algus oli Belgia rahvusmeeskonna jaoks. Alles kümne mänguminuti järel venelased rahunesid ja hakkasid vähemalt kuidagi palli kontrollima. Belgia oli aga kogu poolaja aparaatide juhtimise osas domineeriv meeskond. Esimesel poolajal ei suutnud venelased väravavõimalusi luua, kuid belglaste tabamustele võib eristada mitmeid kaugviskeid. Väravavaht Courtois suunas pallid tagasi, kuid Vene fännide kahjuks polnud palli lõpetamiseks õiget inimest.

Belglased üritasid positsiooniliselt rünnata. Venemaa koondise väravate juures oli mitu ohtlikku lööki ja võimalust, kuid kohtumise esimene pool lõppes nullskooriga.

Pärast pausi pidi Venemaa rahvuskoondis lisama, kuid seda ei juhtunud. Mõnikord jäi mulje, et Venemaa mängijatel pole lihtsalt piisavalt klassi. Belglased seevastu üritasid üha ohtlikumalt rünnata. Kohtumise viimasel 15 minutil surus Belgia Venemaad. Teravad rünnakud järgnesid üksteisele. Tuleb tunnistada, et belglased olid jalgpalliväljakul lihtsalt paremad. Tundus, et mingi eesmärk on käes.

Esiteks, pärast vabalööki päästis kang venelased. Mõlema meeskonna fännid haarasid pead - ühed pettumusest, teised mõistmisest, et seekord on nende lemmikmeeskonnale andeks antud. Venemaa siiski ellu ei jäänud. 88. minutil saatis Divok Origi palli võrku. Venelaste kaitse rebiti karistusalas lihtsalt laiali, mis viis Origi 9-meetri vastupanuta streigini. Akinfejev oli jõuetu. Belgia juhtis 1 - 0.

Matši lõpus polnud venelastel jõudu ega aega taastumiseks. Kohtuniku viimane vile fikseerib Venemaa rahvuskoondise solvava kaotuse skooriga 0 - 1. Belgia saavutab 6 punkti ja jääb N-alagrupi liidritesse. Venelastel on Alžeeriaga endiselt mäng. Capello hoolealustel on endiselt teoreetilised võimalused grupist välja tulla.