2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Seitsmenda Mängupäeva Tulemused

Seitsmendal mängupäeval Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel toimus kolm korralist kohtumist. Teises ringis mängisid A ja B grupis Hollandi Austraalia, Hispaania, Tšiili, Kameruni ja Horvaatia rahvuskoondised. Mängude tulemuste kohaselt on mõni meeskond juba kaotanud oma võimalused pääseda playoffi etapile.

Sedmoy_deni_

Esimene kohtumine 18. juunil oli Porto Alegres kohtumine Hollandi ja Austraalia vahel. Mängus löödi 5 väravat, publik nägi tõelist jalgpallipidu, millel oli pruulimise tunne ja paljude mängijate silmapaistev oskus. Hollandi rahvusmeeskonnal õnnestus rohelise mandri esindajad võita seisuga 3 - 2. Robben saatis esimesena palli vastase väravasse, kuid siis loovutasid hollandlased ise väga ilusa palli. Tim Cahill lõi lati alt sisse ja saatis palli väravasse. Teisel poolajal läksid juhtima austraallased, kuid Hollandi rahvusmeeskond suutis lisaks taastumisele ka välja tulla. Lõppskoor 3 - 2 Hollandi kasuks saadab austraallased kohvreid pakkima ja Hollandi rahvusmeeskond võistleb Tšiiliga B-grupi esikoha nimel. Austraalia jääb viimaseks kohtumiseks Hispaania meeskonnaga.

Legendaarne staadion Maracanã on olnud Hispaania koondise järjekordse ebaõnnestumise tunnistajaks. Mängus Tšiili vastu otsustati küsimus, kes neist kahest meeskonnast jätkab võitlust grupist väljumise nimel. Juba esimesel poolajal lõid lõunaameeriklased kaks korda Hispaania rahvuskoondise väravatesse, mis rõõmustas Rio de Janeiro staadioni fänne ja kõiki neid, kes olid Tšiili pärast mures või olid Hispaania vastu juurimas. Teisel poolajal üritasid 2010. aasta maailmameistrid printida Claudio Bravo väravat, kuid seda ei juhtunud kunagi. Tšiili rahvusmeeskonna lõplik võit 2 - 0 ei jäta Hispaaniale mingeid võimalusi, kes lahkub turniirilt enne grupifaasi enne tähtaega. Tšiillased lähevad B-grupis esikoha vastu Hollandiga.

Seitsmenda mängupäeva viimane kohtumine oli kohtumine Manausis, kus Horvaatia rahvusmeeskond võitis Kameruni. Mäng jäi meelde eurooplaste nelja värava tõttu. Kõik aafriklased suutsid vastata oli neli punast kaarti, mille Kameruni mängijad said. Nüüd on horvaatidel head võimalused A-alagrupist pääsemiseks. Viimases voorus mängitakse Mehhikoga ja Brasiilia testib kamerunlasi.