2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kaheksanda Mängupäeva Tulemused

Brasiilias toimuval MM-il kaheksanda mängupäeva oodatuim kohtumine oli Uruguay ja Inglismaa rahvuskoondiste omavaheline kohtumine. Lisaks neile silmapaistvatele meeskondadele sisenesid 19. juunil Brasiilias staadioniväljakutele Colombia, Côte d'Ivoire, Jaapani ja Kreeka rahvuskoondised.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kaheksanda mängupäeva tulemused

Päeva esimene matš toimus Brasiilia pealinnas. Matšist võtsid osa C-grupi liidrid, Colombia ja Côte d'Ivoire'i rahvuskoondised. Esimene poolaeg oli väravateta. Suurründaja Garrinchi nimelisel areenil valitses pinge. Jäi mulje, et mängijatel olid raskused jalas - sündmuste areng oli kiire. Teine poolaeg rõõmustas vaatajat väravatega. Esiteks skoorisid kolumbialased kaks korda, pärast mida Lõuna-Ameerika pealtvaatajad rahunesid ja ootasid kohtumise lihtsat lõppu. Siiski suutis Gervinho ühe värava tagasi võita. Ülejäänud 15 minuti jooksul üritasid Aafrika mängijad rohkem skoori teha, kuid seda ei juhtunud. Colombia rahvusmeeskond viskas veel kolm punkti ja juhtis üksinda maailmameistrivõistluste C-kvartetti.

Uruguay ja Inglismaa kohtumine oli 19. juuni kohtumiste keskpunkt. Mõlemad meeskonnad kaotasid turniiril oma avakohtumised, seega oli D-grupi teise vooru kohtumisel suur tähtsus. Kohtumise kangelaseks oli Luis Suarez, kes lõi jalgpalli esivanemate vastu kaks väravat. Kangelasevastane on Wayne Rooney, kes, kuigi lõi ühe värava, lasi veel kaks suurepärast võimalust Lõuna-Ameerika värav lüüa. Algul asusid uruguaylased juhtima, kuid siis nägi Inglismaa vaeva tagasivõitmise nimel. Viimasel kümnel minutil lõi Suarez duubli ja tõi Uruguayle lõpliku võidu seisuga 2 - 1. Nüüd on lõunaameeriklased jõudnud järele Itaalia ja Costa Rica rahvuskoondistele, kuid viimastel on mäng üksteisega reservis. D-rühma olukord on veelgi segasem.

Päeva viimane kohtumine oli Natali mäng Jaapani ja Kreeka vahel. See matš kujunes kaheksandal mängupäeval kõige igavamaks. Lõplik tulemus 0 - 0 peegeldab kohtumise peamist sisu. Ohtlikke momente ei olnud palju, kuid jaapanlased olid siiski võidule lähemal. Need meeskonnad esindavad maailmameistrivõistlustel C-rühma. Nüüd on kahe kvartali järel tabeli eesotsas kolumbialased kuue punktiga, Elevandiluurannikel on kolm ning jaapanlastel ja kreeklastel kumbki punkt. Võistkonnad peavad alagrupis pidama veel ühe matši.