2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Viienda Mängupäeva Tulemused

Brasiilias toimuval MM-il viies mängupäev esitas mitu põnevat kohtumist. El Salvadori, Curitiba ja Natali linnades pidasid oma esimesed mängud sakslased, portugallased, nigeerlased, iraanlased, ghanalased ja ameeriklased. Mängupäev andis esimese väravateta viigi ja kübaratriki Saksamaa ründajale Müllerile.

Muller_
Muller_

16. juunil kohtusid El Salvadoris Saksamaa ja Portugali võistkonnad. See oli üks kolmest maailmameistrivõistluste alguse oodatuimast kohtumisest. Kuid intriig ei õnnestunud. Sakslased tegelesid Cristiano Ronaldo ja tema meeskonnaga nähtava kergusega. Lõplik skoor 4 - 0 Saksamaa kasuks andis tunnistust viimase kogueelisest. Sakslased näitasid koos hollandlastega MM-i alguses ehk kõige veenvamat mängu. Kohtumises toimus meistrivõistluste esimene kübaratrikk. Muller saatis Portugali väravasse kolm väravat.

Päeva teine kohtumine ei pakkunud fännidele palju positiivseid emotsioone. Varem või hiljem lõpevad kõik episoodid. Meistrivõistluste ründav jalgpall on treeninud fänne hämmastavate hetkede ja ilusate väravateni. Curitiba staadionil ei suutnud Nigeeria rahvusmeeskond Iraani meeskonna ees käegakatsutava eduga lüüa aga ühtegi väravat. Lõplikud kõledad nullid tabloos fikseeriti kohtumise peakohtuniku lõpuvilega.

Ghana ja USA rahvusmeeskond võitlesid viienda mängupäeva finaalmängus. Natali staadionil nägid pealtvaatajad huvitavat mängu, mis hoidis neid esimestest kuni viimaste sekunditeni pinges. Juba 29. sekundil avati kohtumises skoor. Ameeriklased eristusid. Ghana rahvusmeeskond suutis taastuda vaid 82. minutil ja 86. minutil asus taas juhtima USA meeskond. Lõppskoor jäi samaks - ameeriklased võidavad 2 - 1 ja neid võrreldakse pärast esimest vooru punktide arvuga sakslastega.