Kuidas Venemaa Taganes UEFA EURO 2012-st

Vähesed jalgpallieksperdid kahtlesid, kas Venemaa rahvusmeeskond oli tänavuse jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaali grupifaasist lahkumisel edukas. Meie meeskond oli aga kaheksa rahvusmeeskonna hulgas, kes esimesena lahkusid turniirilt, mis seekord peetakse Poolas ja Ukrainas.

Kuidas Venemaa taandus UEFA EURO 2012-st

Euro 2012 algus tõi meie rahvusmeeskonna fännidele ainult positiivseid emotsioone - venelased täitsid nende lootused ja spetsialistide ootused, edestades meistrivõistluste avapäeval Tšehhi koondist suure skooriga. Võib-olla oli see rahvuskoondise viimase paari aasta parim mäng, kus kiired küljerünnakud ja nende üsna tõhus rakendamine õnnestusid. Poolkaitsja Alan Dzagoev eristas ennast eriti meeskonna loodud ohtlike momentide realiseerimises - ta avas mängu 15. minutil skoori ning 79. minutil lõi veel ühe värava. Lisaks temale lõi meie meeskonnas skoori kaks Romani - poolkaitsja Širokov tegi seda 24. minutil ja ründaja Pavljutšenko - 82. minutil. Tšehhid lõid värava vaid korra - 52. minutil lõi värava Vaclav Pilarzh.

Järgmise kohtumise esimese poole võib seostada ka meie rahvuskoondise varaga - selle võitsid venelased, lüües ainsa värava Poola koondise vastu 37. minutil. Seda tegi seesama Alan Dzagoev - üks kahest või kolmest mängijast, kelle teenetemärki Euro 2012 esimesel kolmel poolajal järgmised kolm ei tühistanud. Selle mängu teises pooles ei suutnud venelased enam konkurentide väravas ohtu tekitada - rünnakuliini juhtmängijad tundusid ausalt öeldes kurnatud. Andrei Arshavini ebatäpsusega algas Poola koondise rünnak, mida Juri Zhirkov ei suutnud pidurdada, mis viis 57. minutil Vjatšeslav Malafeevi vastu Jakub Blaszczykowski värava. Kohtumine lõppes viigiga, kuid meie meeskond püsis A-grupis tabeli tipus.

Meie jalgpallurile piisas sellest, kui ta ei kaotanud alagrupiturniiri viimast mängu meeskonnale, kes hõivas sel ajal viimase tabelirea - sellest piisaks Euro 2012 veerandfinaali jõudmiseks. Venelased ei suutnud aga Kreeka rahvuskoondise eest vähemalt üht väravat lüüa ka pärast seda, kui Dick Advocaat vabastas väljakul täiendava ründaja ja ründava poolkaitsja, asendades nendega kaks kaitsemängijat. Ja ainus värav, mis määras meie kaasmaalaste edasise saatuse turniiril, õigel ajal löödud kreeklased (Giorgos Karagunis), lisasid esimesele poolajale, kui Juri Zhirkov ja Igor Denisov ebaõnnestunult mängisid. Selle tulemusel sai Venemaast A-alagrupi kolmas meeskond, mis ei võimaldanud tal jätkata osalemist Euroopa meistrivõistlustel.