Kuidas Alžeeria Mängis 2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlustel

Brasiilias meistriliiga alagrupiturniirile pääsemine on Alžeeria jalgpallurite jaoks juba vääriliseks tulemuseks saanud. Seetõttu oli selle Aafrika meeskonna peamine ülesanne turniiril korraliku kvaliteediga jalgpalli näitamine.

Kuidas Alžeeria mängis 2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlustel

Brasiilias peetud maailmameistrivõistlustel pääses Alžeeria rahvusmeeskond N. gruppi. Aafriklaste rivaalid olid kaks Euroopa koondist - Venemaa ja Belgia, samuti Lõuna-Korea meeskond.

Alžeerlased pidasid alagrupimängus esimese kohtumise Belgia meeskonnaga. Kohtumise esimene poolaeg lõppes alžeerlaste minimaalse ülekaaluga (1 - 0). Aafrika jalgpallurid ei suutnud aga eelist säilitada. Nad kaotasid belglastele 1 - 2.

Alagrupiturniiri teises kohtumises näitas Alžeeria turniiril oma parimat esitust. Juba esimesel poolajal tabasid Lõuna-Korea mängijate väravaid kolm vastuseta väravat. Kohtumise teises pooles lõid aafriklased veel ühe värava, saades endale vaid kaks. Kohtumise tulemuseks oli Alžeeria tulemuslik võit 4 - 2.

Grupist 2014. aasta MM-i playoffi pääsemiseks ei pidanud Alžeeria mängijad kaotama Venemaa koondisele. Aafriklased on selle tulemuse saavutanud. 1: 1 skoor viis Alžeeria H-grupi teiselt kohalt play-offi.

1/8-finaalis pidid Alžeeria mängijad mängima meistrivõistluste tulevaste meistrite - Saksamaa meeskonnaga. 90 minutit koosolekust möödus sakslaste paremusega, kuid publik väravaid ei näinud. Alles lisaajal suutis Saksamaa Alžeeria koondise suruda (2 - 1).

Alžeeria jalgpallurite jaoks play-offi pääsemine oli tõeline triumf. Võistkond kuulus turniiri 16 tugevama hulka. Alžeeria mängijad olid 2014. aasta maailmameistrivõistlustel teine Aafrika meeskond, kes selle kaugele jõudis (Nigeeria oli play-offis veel üks aafriklane). Paljud maailmameistrivõistluste pealtvaatajad mäletavad Alžeeria jalgpallurite pühendumist ja võiduiha.