Kuidas Ghana Mängis 2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlustel

2010. aasta Lõuna-Aafrikas toimunud maailmameistrivõistlustel saavutas Ghana rahvusmeeskond silmapaistva tulemuse. Aafrika jalgpallurid suutsid pääseda turniiri veerandfinaali, kus kaotati vaid penaltiseerias Uruguayle. 2014. aastal ootasid Ghana fännid sarnast positiivset tulemust.

Kuidas Ghana mängis 2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlustel

Ghana rahvuskoondise mängijad Brasiilias toimunud MM-il said raske grupi. Nad mängisid G-nelikus, mille mõned jalgpallieksperdid samastasid surmagruppidega. Aafrika jalgpallurite rivaalid olid Saksamaa, USA ja Portugali võistkonnad.

Ghana rahvusmeeskond pidas turniiril esimese kohtumise USA-ga. Aafrika jalgpallurid lubasid kohtumise esimesel minutil värava. Alles teisel poolajal võitsid Ghana mängijad tagasi. Kohtumine ei lõppenud siiski viigiga. Kohtumise viimastel minutitel lõid Ameerika jalgpallurid pärast nurgalööki teise värava. Algkoosoleku lõppskoor valmistas Ghana jaoks pettumuse (1 - 2).

Turniiri teises kohtumises näitasid Ghana jalgpallurid väga head ja kvaliteetset jalgpalli, kuigi Saksamaa rahvuskoondis oli neile vastu. Mäng lõppes võitlusviisiga 2 - 2. Pealegi kaotasid Ghana jalgpallurid kõigepealt kaotuse ja võitsid seejärel. Rändurite eelist ei õnnestunud siiski hoida - sakslased tegid skoori võrdseks.

Pärast kahte turniiril peetud mängu oli Ghana rahvusmeeskonnal vaid minimaalsed võimalused pääseda playoffi etapile. Aafriklastel oli vaja Portugali rahvuskoondist suures plaanis võita. Ghana rahvusmeeskond aga soovitud tulemust ei saavutanud. Aafrika jalgpallurid kaotasid matši tulemusega 1 - 2, mis määras ghanalaste lahkumise turniirilt pärast alagrupi lõppu.

Ghana rahvuskoondise esinemist hinnatakse äärmiselt kahetsusväärseks. Aafrika jalgpalluritel oli minimaalne eesmärk pääseda grupist play-off-etapile, kuid see jäi saavutamata.