2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Hispaania Mängis MM-il Viimast Mängu

23. juunil pidas Hispaania rahvusmeeskond Brasiilia linnas Curitibas viimase mängu FIFA maailmameistrivõistlustel. Kunagi hirmuäratavate hispaanlaste rivaalid olid Austraalia meeskond.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas Hispaania mängis MM-il viimast mängu

Mõlemad meeskonnad on kaotanud kõik võimalused jätkata võitlust play-off'is, kuna kaotasid FIFA maailmakarika B-grupis kaks esimest kohtumist. Seetõttu oli mäng Austraalia - Hispaania pigem sõbraliku iseloomuga.

Ootuspäraselt astusid hispaanlased väljakule mängijatega, kellel polnud eelmistes kohtumistes palju mänguaega. Nii nägi publik Hispaania koosseisus David Vilyut, Torrest, Matat. Tuleb öelda, et just need mängijad tegid matšis tulemuse.

Esimesel poolajal oli palli valdamise eelis muidugi hispaanlastel. Siiski suutis Euroopa meeskond skoori teha vaid ühe korra. Tõsi, eesmärk osutus ilusaks. 36. minutil lööb Villa pärast täpset söötu austraallaste karistusalasse kontsaga kohtumises esimese värava. See oli ilusa jalgpalli klassika, kuid see ei otsustanud midagi.

Teine poolaeg andis publikule veel kaks väravat. Mõlemad väravad läksid Austraalia väravasse. Esmalt juhatati Torres 69. minutil hämmastava sööduga kohtumisele Austraalia väravavahiga. Fernando oli täpne. Hispaania juhtis 2 - 0. 82. minutil lõi värava Juan Mata, kes tabas Austraalia väravat lähedalt pärast kontrollitud söötu teravussügavusest.

Hispaanlaste viimase kohtumise Brasiilias toimuval maailmameistrivõistlustel on lõppskoor 3 - 0 eurooplaste kasuks. Austraalia mängust rääkides tuleb märkida, et mängijad proovisid kõvasti. Nad üritasid tõesti head jalgpalli näidata, kuid hispaanlased olid paremad. See on aga väike lohutus eurooplaste jaoks, kes lähevad pärast matši koju, võttes B-nelikus lõpliku kolmanda koha.