2014. Aasta FIFA Maailmakarika 1/8-finaalid: Belgia - USA

FIFA maailmakarika 1/8 finaaletapi viimane kohtumine toimus Brasiilia linnas El Salvadoris. Belgia ja USA rahvuskoondised võitlesid õiguse eest mängida maailmakarika veerandfinaalis.

2014. aasta FIFA maailmakarika 1/8-finaalid: Belgia - USA

Esimesel poolajal polnud belglaste soosimist täielikult tunda. USA meeskond ei jäänud noortele andekatele eurooplastele praktiliselt alla.

Esimese poolaja üks ohtlikumaid momente oli kohtumise alguses olnud episood. Juba esimesel minutil kontrollis Belgia mängija vaatepunktist väravavaht Howardit, kuid viimane tõkestas palli tee väravasse. Seejärel mängiti mängu Belgia meeskonna väikese ülekaaluga. Mitu korda päästis ameeriklased väravavaht Howard. USA mängijad üritasid ohtlikult vasturünnakut teha, kuid see ei toonud käegakatsutavaid tulemusi - numbrid tablool ei muutunud.

Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga.

Teisel poolajal lisas Belgia meeskond märkimisväärselt. Nüüd mõjutas Belgia mängijate klassi eelis mängu ennast. Eurooplastel olid ameeriklaste jaoks väga head väravavõimalused, kuid väravavaht Howard tegi imesid. Ühes episoodis päästis USA meeskonna põiklatt. Belglased on USA meeskonna väravasse andnud üle kahekümne löögi. Tundus, et värav on käes, kuid kohtumise 90 minutit ei andnud publikule löödud väravaid. USA mängijad pidasid ületunde vastu.

Lisaajal, juba 93. minutil, möönsid ameeriklased siiski. Kevin de Bruyne tulistas kasti väljastpoolt uhket Howardit. Belgia juhtis 1 - 0.

Pärast värava löömist ei peatunud Wilmotsi meeskond sellega. Lisaajal lisamängijana tulnud Romelu Lukaku kahekordistas 105. minutil eurooplaste eduseisu - 2 - 0. Nüüd tundus. et Belgia toob matši rahulikult võidu, kuid Euroopa fännid pidid teises lisaajal üsna närvi minema.

USA meeskond otsustas minna viimase jõuga vastase väravat tormama. Üheksateistkümneaastane Julian Green sai 107. minutil ühe värava tagasi. Pärast seda muutusid eurooplased märgatavalt närviliseks. Ameeriklastel oli võimalus tagasi võita. Kuid nad ei suutnud seda teha.

Kohtumise lõppskoor on 2 - 1 Belgia koondise kasuks, kes mängib nüüd veerandfinaalis Argentina rahvusmeeskonnaga. Ameeriklastel pole absoluutselt midagi häbeneda - meeskond esines turniiril edukalt, misjärel saavad mängijad kõrgelt peaga koju minna.