2014. Aasta FIFA Maailmakarika Veerandfinaalid: Argentina - Belgia

5. juulil toimus Brasiilia pealinnas jalgpalli maailmameistrivõistluste veerandfinaaletapi kolmas kohtumine. Argentina ja Belgia rahvuskoondised astusid Brasilia staadioni väljakule.

2014. aasta FIFA maailmakarika veerandfinaalid: Argentina - Belgia

Mäng algas argentiinlaste rünnakutega. Lõuna-Ameerika jalgpallurid näitasid juba esimestest minutitest peale survet ja soovi kiiresti mängida. Tulemuseks oli varajane eesmärk. 8. minutil püüdis Higuain belglase tagasilöögi ja lõi värava esimese puudutusega. Pall tabas täpselt kauget nurka ja numbrid 1 - 0 süttisid tablool.

Pärast värava löömist proovisid argentiinlased mõnda aega esinumbrit mängida, kuid eurooplaste väravas ei tekitanud nad midagi ohtlikku. Avapoolaja teine pool oli juba teine Argentina. Lõuna-ameeriklased hakkasid mängima nende jaoks ebaharilikku (liiga ratsionaalset ja ilmekat) jalgpalli. Arve sobis argentiinlastele, mistõttu lõuna-ameeriklased loobusid initsiatiivist. See ei aidanud aga Belgial Romero väravate juures ohtu tekitada. Keskmise distantsi pealt meenub vaid üks löök argentiinlaste sihtmärgile. Tuleb nentida, et pärast seda, kui argentiinlased algatusest loobusid, muutus jalgpall neutraalse fänni jaoks aeglaseks, igavaks ja ebahuvitavaks.

Esimene poolaeg lõppes Argentina eduseisul 1 - 0.

Kohtumise teise poole alguses ei olnud märgata Belgia soovi näidata säravat, ründavat jalgpalli. Võib-olla ei lubatud eurooplastel seda lihtsalt teha. Samal ajal jätkasid argentiinlased mängimist peaaegu jalgsi, tekitamata eurooplaste väravas väravavõimalusi. Mõlema meeskonna poolelt oli kõik väga pragmaatiline.

Üks ohtlikke momente lõunaameeriklaste väravas on Fellaini pealöök pärast vasakult äärelt tulnud söödu. Pall läks aga väravast mööda. Kare jalgpall kestis umbes 80 minutit. Alles matši lõpus võtsid eurooplased ette näite Lõuna-Ameerika elanike väravas tormamisest. Kuid selle asemel, et luua vaenlase väravas väravate löömise olukord, lasid eurooplased peaaegu omadest mööda. Juba kokkusurutud ajal läks Messi Belgia väravavahiga üks-ühele, kuid täitis kohmakalt kohmakalt ja andis Belgia meeskonnale viimase võimaluse. Viimasel rünnakul said eurooplased iseendast kasu saada, kuid Lukaku ohtlik tsenderdus katkestati.

Kohtumise lõppskoor 1 - 0 Argentina kasuks viib lõunaameeriklased Hollandi - Costa Rica võitja poolfinaali. Messi meeskond näitas jällegi nõrka esitust, kuigi tulemus saavutati. Mõlemas play-off-mängus suutsid argentiinlased vaevu kaks väravat lüüa, nii et Ladina-ameeriklaste fännid loodavad, et meeskond lisab juurde, sest jalgpalli maailmameistrivõistlused on vaja võita.