MFM-2016: Soome - Venemaa Matši ülevaade

28. detsembril pidas Venemaa noorte jäähokikoondis Helsingis maailmameistrivõistlustel teise mängu. Venelaste rivaalid olid turniiri võõrustajad, kes võitsid esimeses kohtumises valgevenelasi skooriga 6: 0.

MFM-2016: Soome - Venemaa matši ülevaade

Matši algus oli Suomi hokimängijate jaoks. See oli üsna ootuspärane, sest soomlased mängivad kodujääl ja on oma rühma lemmikud. Nii aktiivne mäng Soome koondise survel on vilja kandnud. Juba kohtumise viiendal minutil asusid Soome hokimängijad Sebastian Aho värava järel juhtima. Meie rivaalide kiire rünnak viis Georgievi väravasse löögini, kuid meie väravavaht lükkas litteri tagasi, kuid Soome ründaja ootas juba äärel finišit, kes saatis väravasse kest.

Vastamata värava järel üritasid venelased mängu võõrustajate poolele väljakule viia. Selle tulemusena õnnestus Bragini hoolealustel väljasaatmine teenida. Arvulise enamuse realiseeris Kirill Kaprizov seitsmendal minutil.

Perioodi lõppu tähistas järjekordne Venemaa vastu suunatud litter. Kui enne pausi oli mängimiseks jäänud veidi üle minuti, parandas Fin Patrick Laine sinise joone pealelöögi järel värava väravasse. Vaheajal läksid meeskonnad 2: 1 Soome kasuks.

Teist perioodi alustas Venemaa koondis kolme penaltiga järjest. Esimeses enamuses suurendasid Soome hokimängijad skooris eduseisu (3: 1). Kuid venelased näitasid üles iseloomu. Bragini hoolealused skoorisid vähemuses ja lõid siis kaks korda Soome värava, omades veel ühe mängija. Andrei Svetlakov, Pavel Kraskovsky ja Vladislav Kamenev eristusid. Kuid need ei olnud selle perioodi kõik eesmärgid. Venelased lõid ka viienda värava. Värava lõi Aleksander Polunin. Seega viisid venelased 1: 3 seisust teise vaheajaga numbrid enda kasuks tabloole - 5: 3.

Soome rahvusmeeskond alustas viimast paarikümmet minutit taas aktiivselt, mille tulemuseks oli neljas värav venelaste vastu. Alexi Saarela eristas ennast. Pärast kaotatud väravat lisas Venemaa rahvusmeeskond mängus märkimisväärselt juurde, üha sagedamini surusid venelased väravale Soome koondise. 54. minutil lõi Radel Fazleev soomlaste vastu kuuenda värava.

Kuni lõpuvileni skoor tablool ei muutunud. Venemaa rahvusmeeskond võitis Soome üle raske võidu tulemusega 6: 4, näidates iseloomu ja näidates oma võitlusomadusi.