Jäähoki Maailmakarika 2019: Kanada - Saksamaa Matši ülevaade

18. mail 2019 pidas Kanada jäähokikoondis 2019. aasta maailmakarika grupifaasis viienda mängu. Kanadalaste vastasteks olid Saksamaalt pärit sportlased, kes olid võitnud neli varasemat mängu Kosice. Korea olümpiamängude asemeistrid otsustasid võtta väljapaistvatelt kanadalastelt punkte.

Jäähoki maailmakarika 2019: Kanada - Saksamaa matši ülevaade

Enne matši algust oli Saksamaa rahvusmeeskond üks turniiri kahest meeskonnast, kes võitis oma neli esimest kohtumist. See võimaldas sakslastel end maailmameistrivõistluste A-grupis kindlalt tabeliseisu tipus tunda. Kanada hokimängijad kaotasid sensatsiooniliselt esimeses kohtumises Soome rahvuskoondisele ja tähistasid seejärel edu kolm korda. Viienda vooru võit oli hoki rajajatele väga oluline. Sel juhul oleks "vahtralehed" isikliku kohtumise tulemuste põhjal tabelis sakslastest mööda läinud.

Kanada meeskond alustas matši aktiivselt, mida oodati. Mängu alguses oli ülemeremaade professionaalidel eelis, mille tagajärjel eemaldati sakslased kaheminutiliselt. Kanadalased, olles turniiri parim meeskond enamuse realiseerimiseks, kasutasid võimalust ära. Jonathan Marchesso sööduga avas skoori Ottawa Senatorsi liider ja Kanada üks tähe säramatest mängijatest Tom Chaboti turniiril Jonathan Marchesso sööduga.

Pärast hüljatud litrit püüdsid Saksamaa hokimängijad mängida täpsemalt. Kaitses tegutsesid sakslased ettevaatlikult. Samal ajal ei unustanud kaotanud hokimängijad rünnakut. Sakslastel oli võimalus skoor viigistada. Ülemeremaade hokimängijad jäid esimesel perioodil kaks korda pensionile, kuid suutsid väravad kuivana hoida. Pärast teise eemaldamise lõppu lõid kanadalased oma teise värava. Mark Stone kasutas segadust Saksamaa koondise väravatel ära ja andis oma meeskonnale kaheväravalise eelise. Perioodi lõpuni skoor ei muutunud - kanadalased võitsid 2: 0.

Teist perioodi alustas Saksamaa koondis aktiivselt, kuid kanadalased skoorisid taas. Väravavõimaluse pakkusid sakslased ise, kes jälle reegleid rikkusid. Kanada rahvusmeeskond realiseeris arvulise enamuse mänguliselt. Pärast mitut kiiret ja täpset söötu toodi viskele välja Mark Stone, kes ei lasknud soodsalt positsioonilt mööda. On võimatu kindlalt öelda, et mängiti seisu 3: 0 Kanada koondise kasuks, kuid Põhja-Ameerika hokimängijad kasutasid kõiki hetki väga produktiivselt.

Perioodi keskel oli võimalus Saksamaa enamusel mängida ka enamuses, kuid vahtralehe väravavahi väravas sakslased ohtlikke olukordi ei tekitanud.

Perioodi lõpus lasid Põhja-Ameerika hokimängijad sakslastel taas enamuse mängida. Saksamaa koondis tegi veel ühe katse. Austatud Yasin Alice, lüües väravat pooltsoonist. Perioodi lõpuni oli jäänud umbes kaks minutit. Tundus, et see litter lisab sakslastele enesekindlust, kuid kanadalased korraldasid kohe oma neljanda värava. Mark Stone kasutas ära Saksamaa kaitsjate kooskõlastamata tegevust ja lõi matšis enda jaoks kübaratriki. Lõplik tulemus teise perioodi lõpus on 4: 1 Kanada kasuks.

Kolmanda perioodi esimese viie minutiga tegi Anthony Manta oma duubli, lastes kanadalastel skoori suureks viia - 6: 1. Pärast seda kaotas Saksamaa rahvusmeeskond lõpuks kõik võimalused tulemuse külge klammerdumiseks ning Kanada rahvusmeeskond jätkas kaotust, viies oma väravate skoori kaheksani. Sam Reinhart ja Anthony Cirelli eristusid Põhja-Ameerika hokimängijate väravatest.

Lõppskoor 8: 1 Kanada koondise kasuks võimaldas ülemeremaade hokimängijatel viia sakslased A-grupi planeedi meistrivõistluste tabeliseisu teiselt realt.