Matši ülevaade PSV Eindhoven - CSKA

8. detsembril oli Moskva jalgpalliklubi CSKA viimane kohtumine UEFA Meistrite liiga 2015–2016 alagrupiturniiril. Leonid Slutsky hoolealuste rivaalid olid Hollandi PSV Eindhoveni jalgpallurid.

Enne 2015–2016 Meistrite liiga viimast kuuendat vooru kaotasid CSKA mängijad kõik võimalused gruppi pääsemiseks. Kolmas koht oleks aga võimaldanud “armee meeskonnal” pääseda Euroopa hooaja kevadesse kolmandalt kohalt. Selline tulemus oleks võimaldanud CSKA-l mängida UEFA Euroopa liiga 1/16 kohtumistes. Selle tulemuse saavutamiseks oli vaja PSV alistada.

Moskva “CSKA” enne kohtumise algust oli koosseisuga teatud probleeme. Vigastuste tõttu jäi mängust välja Vasili Berezutsky (tema koha kaitsekeskuses võttis Aleksey Berezutsky), paremkaitsja Mario Fernandez (paremal äärel tuli välja Kirill Nababkin) ja mängujuht Roman Eremenko.

Kohtumise algus toimus PSV väikese eelise korral. Hollandlased tegid oma rünnakuid ikka ja jälle Nababkini külje kaudu. See aga ei õnnestunud. CSKA jalgpallurid ei näidanud teravat vasturünnaku jalgpalli. Slutsky hoolealustel esimesel poolajal puudusid ilmsed väravavõimalused.

Esimese poolaja keskpaigaks mäng ühtlustus, kuid matš ise kulges samas kiirustamata tempos. Alles poolaja viimasel kolmandikul oli Eindhoveni kaptenil Luc De Jungil tõeline väravalöömise võimalus. PSV ründaja suunas servi lõpu paremalt äärelt, kuid mitme meetri pealt kõige soodsamast positsioonist lõi otse Akinfejevi kätte. See oli esimesel poolajal ainus “armee” värava sihtmärgi löök. 36. minutil vastas Zoran Tosic ühe löögiga PSV sihtmärgile. Pärast ohtlikku karistuslööki paremalt äärelt keerutas Tosic palli ülemisse ülanurka, kuid Hollandi meistrite väravavaht päästis oma meeskonna.

Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga. Hollandlastel oli paar protsenti rohkem valdusstatistikat, kusjuures mõlemal poolel oli üks sihtmärk. Ainsa kollase kaardi sai CSKA mängija Pontus Wernbloom. Ainult nurkade statistika oli “armee” kasuks (4 versus 2).

Teine poolaeg algas samas kiirustamata tempos. Publik ei näinud teravaid rünnakuid enne seda. Väljakul on võimuvõitlus sagenenud, mis tähendas reeglite rikkumist koos järgnevate hoiatustega. 75. minutil plahvatas mäng. Eindhoveni karistusalas Zoran Tosicu väga vastuolulise vea eest määrati võõrustajate väravale penalti. Sergei Ignashevich lähenes pallile. CSKA kaitsja viskas erinevatesse nurkadesse osavalt jalgpallikoore ja väravavahi. CSKA asus juhtima 1: 0.

Pärast palli loovutamist tormasid võõrustajad kohe tasa tegema ja see tasus end ära. Juba 78. minutil põrkas CSKA peakorteri piirkonnas tekkinud segaduste järel pall PSV kaptenile. Mõne meetri kauguselt põrutas Luc De Jung “armee” väravasse. Tulemustabel süttis viiki.

Hollandlased soovisid innukalt rohkem skoori teha ja nende usinust premeeriti. Kohtumise viimasel kümnel minutil sai PSV poolkaitsja Davey Propper karistuslöögist hea löögi. Poolkaitsja viis palli osavalt Akinfejevi värava nurka.

Matši lõpus oli Tosicul võimalus taastuda. Juba fikseeritud ajal sai “CSKA” õiguse ohtlikule karistuslöögile. Tulemusustabeli tulemus muutus aga alles lõpuvilega.

Seega kaotas CSKA 1-2, mis jättis Slutski mängijad ilma Euroopa võistlustel osalemast. PSV Eindhoveni jalgpallurid peavad nüüd valmistuma Meistrite liiga play-off-mängudeks.