Jäähoki Maailmakarika 2019: Kanada - Prantsusmaa Matši ülevaade

Jäähoki maailmameistrivõistlused saavad tasapisi hoogu. Koos sellega hakkavad peamised kuldmedalipretendendid oma meeskondades looma vastastikust mõistmist. Sellele aitavad kaasa grupifaasi matšid klassiga ilmselgelt alla jäävate meeskondadega. Vaatajatel oli võimalik sarnast kohtumist Kosice jälgida Kanada rahvusmeeskonna esituses.

Jäähoki maailmakarika 2019: Kanada - Prantsusmaa matši ülevaade

A-alagrupi eeletapi neljandas voorus mängis Kanada rahvusmeeskond Prantsusmaa koondise vastu. Turniiripositsioon kohustas hoki asutajaid matšile täie tõsidusega lähenema, sest kanadalastel oli pärast kolme mängu varuks vaid kuus punkti (kaks võitu ja üks kaotus slovakkide meistrivõistluste võõrustajatelt).

Ootuspäraselt alustasid kanadalased matši aktiivselt, kuid esimestel minutitel ei suutnud nad rivaalide väravasse lüüa. Võrdsetes koosseisudes mängides pidas Prantsusmaa rahvusmeeskond väärikalt vastu. Tulemustabel muutus esimest korda pärast seda, kui eurooplased kustutamise teenisid. Mängides 5: 4 vastu, polnud Kanada hokimängijatel aega ohtlikke momente luua, sest prantslased lahkusid peaaegu kohe uuesti. Üle minuti oli Kanada rahvusmeeskonnal kahe mängijaga edumaa. Selline eelis andis peagi tunda. Kohtumise 9. minutil saatis Anthony Manta täpse viskega parempoolsest sisseviskeringist litri Prantsusmaa koondise väravasse.

Teine värav polnud kaua oodata. Kohtumise 11. minutil skoorisid Edmonton Oilsi ja Maple Leavesi mängija Darnell Nurse Las Vegase ründaja ja liidri Jonathan Marchesso hiilgava sööduga tühja väravasse.

Perioodi lõpus võttis Kanada rahvusmeeskonnas juhtivad rollid noor Tampa Bay Lightning ründaja Anthony Cirelli. Kõigepealt tabas Nikita Kucherovi meeskonnakaaslase viset posti ning 17. minutil, olles värava tagant söödu saanud, ajas Cirelli veel kolmandat korda Prantsusmaa väravavahi pahaks. Seis 3: 0 Kanada koondise kasuks pidas vastu esimese vaheaja vileni.

Vastupidiselt Kanada fännide ootustele ei suutnud nende rahvusmeeskond teisel perioodil prantslaste kaotust jätkata. Vahtralehemängijad ründasid, kuid väravale ei pääsenud. Lisaks teenisid ülemeremaade meistrid selle perioodi jooksul kaks korda kustutamist. Prantsusmaa rahvusmeeskond ei suutnud neist esimest realiseerida ja isegi jättis selle ohtlikus vasturünnakus peaaegu mööda. Eurooplased mängisid teist numbrilist eelist palju paremini. Perioodi 17. minutil, kui väljaheidetud kanadalase väljatulekuni oli jäänud kuus sekundit, viskas Damien Fleury vastupandamatult Kanada ja Philadelphia Flyers Harti väravavahi värava lähisesse ülanurka. Seis muutus ülemeremaade hokimängijate kasuks 3: 1. Numbrid tablool muutusid alles teise perioodi lõpus.

Lõpliku perioodi 3 minutil suutsid prantslased oma teise värava lüüa. Saksa leegionärist eurooplased Anthony Resch kasutas ära Kanada kaitsjate loidust ja lõi Kasper Harti värava, vähendades vahe minimaalseks.

Pärast kaotatud litrit hakkasid kanadalased aktiivsemalt mängima. Selle vili oli Anthony Manta teine värav matšis. Perioodi 9. minutil lõi ründaja penilt penaltist prantsuse väravasse. Tulemus oli 4: 2 vahtralehtede kasuks. Kaks minutit hiljem pahandas Mark Stone prantslasi viienda korra poolt pooltsoonilise viskega.

Matši lõpus hakkasid meeskonnamängijad sageli lahkuma. Kohtumise viimase segmendi mängisid rahvusmeeskonnad välja ebavõrdses koosseisus. Tulemus tabelis pole muutunud. Kanada võistkond saavutas oma kolmanda maailmameistrivõidu kokkuvõttes 5: 2.