Jäähoki Maailmakarika 2019: Šveitsi - Venemaa Matši ülevaade

Slovakkia jäähoki maailmameistrivõistlustel pidi alagrupiturniiri kahes viimases voorus Venemaa koondis mängima tõsiste rivaalidega. Turniiri reglemendi kohaselt kohtusid Ilja Vorobjovi hoolealused 19. mail Šveitsi rahvusmeeskonnaga, meeskonnaga, kellel oli viies kohtumises neli võitu.

Jäähoki maailmakarika 2019: Šveitsi - Venemaa matši ülevaade

Šveitsi rahvusmeeskond tõi Slovakkias toimuvale hoki maailmameistrivõistlustele väärika koosseisu. Kõik NHL-is klubidest vabanenud rahvuskoondise juhid liitusid eurooplaste ridadega. Vähemalt kaks Šveitsi viit esindasid tohutut jõudu.

Kohtumise algus jäi venelastele. Juba oma esimeses vahetuses teenisid Šveitsi hokimängijad vähemuse, kuid "punane auto" ei suutnud arvulist eelist saavutada. Pärast seda jätkasid venelased aktiivset mängimist, tänu millele oli šveitslastel probleeme oma tsoonist välja saamisega. Kohtumise 4. minutil sooritas Dmitri Orlov küll üksikjooksu Šveitsi rahvuskoondise väravavahi väravasse, kuid skoorida ei õnnestunud. Kaitsja selline aktiivne tegevus ei möödunud jälgi jätmata - "Chicago" ründaja Artem Anisimov lõpetas Ginoni väravates litteri. Venemaa asus juhtima 1: 0.

Pärast väravat venelaste territoriaalne ja mänguline eelis kasvas, kuid publik ei näinud esimesel perioodil teist litrit. Alles kahekümne minuti teisel poolel hakkasid šveitslased Alexander Georgievi väravat asukohta ründama.

Perioodi viimases osas sai Šveitsi rahvusmeeskond end varaks panna, millele aitasid kaasa kaks eemaldamist venelastelt. Vaatamata matši nominaalsete võõrustajate ohtlikele visetele jäid Venemaa koondise väravad vaheaja sireenini terveks.

Teist perioodi alustas meeskond nelja mängijaga mänguga. Šveitslaste arvuline eelis ei kestnud kaua ega viinud ohtlike rünnakuteni. Kuid varsti lahkusid Ilja Vorobjovi süüdistused uuesti. Šveitslaste arvuline enamus oli terav, kuid New York Rangersi väravavaht jätkas värava puutumatust. Võib-olla oli Aleksander Georgiev teisel perioodil Venemaa koondise parim mängija. Noor väravavaht päästis Venemaa rahvuskoondise mitu korda vältimatust väravast.

7. minutil muutus skoor tablool ikkagi. Kodumaiste fännide jaoks oli see rõõmustav, sest Nikita Kucherov põrutas oma sõbra Nikita Gusevi üleminekuga Ginoni väravatesse, teenides seeläbi oma isikliku kolmeteistkümnenda punkti turniiril värav + pass süsteemil.

Perioodi teine pool möödus kahe otsaga rünnakutes, kuid skoor ei muutunud. Šveitslased jäid 0: 2 taha. Perioodi lõpus hakkasid kired keema. Meeskonnad teenisid ebaviisakuse eest vastastikuse eemaldamise, mis viis viimase paarikümne minuti alguses mängu poolikutes, kuid võrdsetes koosseisudes.

Kolmanda perioodi veetis Venemaa meeskond kenasti, jälgides oma väravat. Georgievi ja Ginoni väravas oli suhteliselt vähem võimalusi kui kohtumise esimestes segmentides. Venelastel oli mängueelis, nad lasid pigem väravasse. Nikita Gusev jättis suurepärase võimaluse korral värava löömise võimaluse kasutamata. Las Vegase ettepoole heidet kajastas latt. 5 minutit enne mängu lõppu andis Toronto Maple Leafsi kaitsja Nikita Zaitsev suurepärase söödu Artjom Anisimovile, misjärel keskründaja suunas vooru ümber Nikita Kucherovile. Tampa ründaja läks väravavahiga üks-ühele ja oli täpne. See värav jäi matšis viimaseks.

Venelased veetsid kohtumise viimased neli minutit vähemuses (jäid kaks korda pensionile). Šveitslane vahetas väravavahi kuuenda väljakumängija vastu, kuid nad ei suutnud väravat lüüa. Matši viimastel sekunditel mängis baar kodumaiste hokimängijate eest.

Vastasseisu lõppskoor on 3: 0 Venemaa koondise kasuks. See tulemus võimaldas venelastel püsida B-grupi edetabeli tipus.