Jäähoki Maailmakarika 2019: Venemaa - Itaalia Matši ülevaade

Pärast kolme võitu avakohtumistes jäähoki 2019. aasta maailmameistrivõistlustel astus Bratislava grupi eeletapi neljandas voorus Venemaa rahvusmeeskond vastu Itaalia koondisele. Enne kohtumise algust peeti venelasi tingimusteta favoriitideks, sest Venemaa ja Itaalia hokitase erineb oluliselt.

Jäähoki maailmakarika 2019: Venemaa - Itaalia matši ülevaade

Enne mängu Venemaa jäähokikoondisega tunnistasid mõned Itaalia mängijad, et 1: 5 kaotus oleks nende rahvuskoondise jaoks vastuvõetav. Muidugi läksid Itaalia sportlased saidile kurikuulsate autsaideritena, kuid hoki on ettearvamatu spordiala, nii et meie vastased ei loobunud siiski lootustest oma punktivarude täiendamiseks.

Venelased alustasid matši aktiivselt. Juba 31 sekundi pärast lõi Nikita Zaitsev oma viskega itaallaste värava. Võitnud võõras tsoonis viske, viis Nikita Gusev Toronto kaitsjale suurepärase söödu, misjärel skoor tablool avati.

Kohtumise teise värava lõi taas Venemaa kaitsemeeskond. Seekord lõi Dinar Khafizullin 9. minutil pärast Gusevi ja Kucherovi sööte Itaalia väravasse. Pärast kahte loovutatud pesijat oli Itaalia koondisel oma hetk, kuid Mike Rose'i viske järgne litter tabas Andrei Vasilevsky posti.

Esimese perioodi teisel poolel nägi publik veel kahte väravat, mille sooritasid venelased. Seekord tegi skoori Washington Capitali meeskond. Esmalt avas Jevgeni Kuznetsov turniiril oma väravate skoori pärast Aleksander Barabanovi söödu väravast 14. minutil ja Aleksander Ovetškin skooris kolm minutit enne perioodi lõppu. Lõplik tulemus esimese kahekümne minuti järel on 4: 0 Venemaa koondise kasuks.

Teisel perioodil jätkas Ilja Vorobjovi hoolealused Itaalia rahvuskoondise alistamist. Teises mängusegmendis kulus vähem kui kolmkümmend sekundit, enne kui seis 5: 0 muutus. Jevgeni Kuznetsov jooksis väravavahiga üks-ühele minema ja saatis väravavahi kilpide vahelt täpselt kesta. 7. minutil tegutses assistendina "Washingtoni" keskkaitsja, kes tegi ülekande meie rahvusmeeskonna kaptenile. Ilya Kovalchuk kasutas Kuznetsovi söötu osavalt ära, tabades kuuendat korda Itaalia koondise väravat.

Venemaa koondis lõi järgmise värava enamuses. Jevgeni Dadonov paistis silma Nikita Kucherovi üleminekuga. See oli Florida Panthersi ründaja turniiril viies värav. Selle näitaja järgi on Dadonov kantud kogu meistrivõistluste parimate snaiprite nimekirja.

Venemaa koondis mängib sellel turniiril endiselt ebavõrdsetes koosseisudes. Enamus realiseerub, vähemuses kodumeeskond ei laseks. Lisaks viskasid itaallased venelased nelja mehega. Perioodi 17. minutil skooris vähemuses Mihhail Grigorenko.

Sirena kuulutas vaheajaks teise perioodi lõpu seisu üldskooriga 8: 0 Venemaa koondise kasuks.

Matši viimase segmendi peamine intriig oli see, kas Venemaa rahvusmeeskond suudab lüüa kümme ja itaallased vähemalt ühe. Venelased tulid oma ülesandega toime. Perioodi viiendal minutil lõi Nikita Kucherov kaugviskega mängu üheksanda värava ning minut hiljem tegi Jevgeni Dadonov matšis isikliku duubli ja viis skoori sündsusetuks. Itaallased olid oma ülesandele lähedal, kuid hetkel, kui vene väravavaht ei saanud oma meeskonda aidata, päästis rahvusmeeskonna põiklatt.

Matši lõppskoor Venemaa - Itaalia 10: 0. See võit oli Venemaa rahvuskoondise jaoks suurim alates Venemaa koondise esinemisest jäähoki maailmameistrivõistlustel.