Jäähoki Maailmakarika 2019: Läti - Venemaa Matši ülevaade

18. mail 2019 pidas Venemaa jäähokikoondis Slovakkias toimunud maailmameistrivõistlustel oma viienda mängu. Ilya Vorobjovi hoolealustele astusid vastu Läti hokimängijad, kes polnud veel kaotanud oma võimalusi jõuda MM-i otsustavasse etappi. Eeldati, et mäng on visa ja kompromissitu.

Jäähoki maailmakarika 2019: Läti - Venemaa matši ülevaade

Läti rahvuskoondise play-offi pääsemise võimaluste säilitamiseks oli vaja Venemaa meeskonnalt punkte võtta. Balti hokimängijad on eelolevale matšile hästi häälestatud, mis selgus juba esimestest vahetustest.

Mängu esialgne segment toimus lätlaste suure surve all. Venemaa rahvuskoondise hokimängijatel oli oma tsoonist väljumisel kopsakaid probleeme. Pärast kolme Ovechki - Kuznetsov - Barabanovi esimest vahetust liikus mäng aga Läti koondise väravasse. Washingtoni leegionärid ei lasknud lätlastel oma tsoonist lahkuda, tekitades ohtlikke hetki. Venelaste selline tegevus ei viinud hüljatud litriteni.

Perioodi keskel algasid kolimised. Algul mängisid rahvuskoondised võrdsetes, kuid mittetäielikes koosseisudes (neli kuni neli) ja siis lahkusid venelased uuesti. Neli kolmele mängides suutis Läti rahvusmeeskond matšis skoori avada. 11. minutil lõi skoori Oskar Tsibulskis, kes tabas Andrei Vasilevsky värava lähinurka. Tampa Bay Lightning väravavahil ei õnnestunud lätlaste kiire ülemineku tõttu ümber asuda. Venelaste värava nurk jäi kaitsmata.

Peagi sai Venemaa koondis võimaluse taastuda. Ilya Vorobjovi hoolealused mängisid neli minutit enamuses. Selle aja jooksul tabas rünnakute hoog Läti meeskonna väravat. Nikita Kutšerov ja Gusev tabasid raami, Aleksander Ovetškin viskas mitu korda ohtlikult sihtmärki. Kõik need katsed ei viinud eesmärgini. Läti rahvusmeeskond tõusis kangelaslikult püsti.

Perioodi lõpus oleks venelased võinud ohtlikus vasturünnakus rohkem mööda lasta, kuid Andrei Vasilevsky päästis meeskonna. Esimest korda turniiril kaotas Venemaa rahvusmeeskond kohtumise käigus. Vaheaja sireeni eelne arv pole muutunud. Läti juhtis 1: 0.

Teise perioodi alguses suutsid venelased skoori viigistada. Dmitri Orlovi võimas kauglöök jõudis sihile. Washington Capitali kaitsjal kulus viskamisest vaid 27 sekundit, et tabloo viigistada.

Perioodi 4. minutil mõjutas osavamate hokimängijate eelis. Vene enamusbrigaad Evgeny Malkini juhtimisel organiseeris Läti hokimängijate vastu teise litri. Nikita Gusev eristus Jevgeni Dadonovi üleminekuga. Pärast väravat jätkasid domineerimist venelased. “Punane auto” ründas palju ja ohtlikult, mille tulemuseks oli kolmas värav Läti koondise vastu. Seekord lõi väravavahiga üks ühele käimasoleva turniiri resultatiivseim mängija Nikita Kucherov.

Venemaa rahvuskoondise perioodi lõpp osutus kortsuliseks. Selle põhjuseks oli kaks väljajätmist, mille tõttu olid kodumaised hokimängijad sunnitud teise paarikümne minuti kolm koos viie rivaali vastu lõpetama. Venelaste kaitse pidas vastu, seis 3: 1 püsis vaheaja sireenini.

Viimasel perioodil ei näinud vaatajad mahajäetud seibe. Väravale kõige lähemal olid Venemaa hokimängijad Nikita Kutšerov ja Dmitri Orlov, kuid nende hokimängijate viskedel puudus täpsus. Läti koondis mängis värava raami. Kohtumise lõppskoor 3: 1 Venemaa rahvuskoondise kasuks võimaldas kodumängijatel võita turniiril viies võit, tänu millele säilitab Venemaa meeskond 2019. aasta maailmameistrivõistluste B-grupi tabeli esimese joone..