Kuidas Venemaa Rahvusmeeskond Mängis Channel One Cupil

Channel One karikasarja korraldatakse Venemaal juba pikka aega. See võistlus on Euroopa hokituuri teine etapp, millest traditsiooniliselt võtavad osa neli Euroopa juhtivat meeskonda: Rootsi, Venemaa, Soome ja Tšehhi.

Kuidas Venemaa rahvuskoondis mängis Channel One Cupil 2015

Euro hokituur on küll ametlik võistlus, kuid selle spordiala fännide suhtumine sellisesse üritusse pole nii tõsine kui näiteks maailmameistrivõistlustele ja veelgi enam olümpiamängudele. Jäähokieksperdid usuvad, et eurotuur (ka Channel One Cup) on näitusemängud, et vaadata maailmameistrivõistluste esimese meeskonna kandidaate. Meie hokimängijatel on aga tavaks võita Venemaa etapp, sest Venemaa fännidele meele järele olemine on väga korralik äri.

2015. aastal toimus Channel One Cup Moskvas 17.-20. Detsembrini. Turniiri avakohtumine toimus uuel "Legendide areenil", mis mahutab veidi üle kaheteistkümne tuhande pealtvaataja. Esimeses mängus kohtusid Venemaa ja Rootsi meeskonnad. Oleg Znarki hoolealused ei saa seda kohtumist oma varale lisada, sest skandinaavlased mängisid venelasi enesekindlalt üle tulemusega 4 - 1. Vaatamata sellele, et Venemaa meeskond avas kohtumises skoori, ei registreeritud võõrustajate võitu. Märkimist väärib Venemaa hokimängijate üldine hääbunud mäng, kus on palju vigu.

Turniiri teises kohtumises taastus Venemaa rahvusmeeskond, kes edestas Soome meeskonda purustava skooriga 8 - 1. Oleg Znarki hoolealused mängisid seda mängu agressiivselt ja kogusid juba esimestest minutitest, mille tulemusena 12 minuti pärast, neli väravat olid Suomi väravas. Seejärel jätkasid venelased viljakat tegevust ja viisid kohtumise rutiini.

Turniiri finaalmängus pidi Venemaa rahvusmeeskond 2015. aastal Esimese kanaliga karikasarja esikoha saavutamiseks võita põhiajal Tšehhi Vabariiki. Seda aga ei juhtunud. Venelased kaotasid 2 - 4, kuigi nad olid teise perioodi jooksul 2 - 1. Tšehhid suutsid teisel kahekümnel minutil siiski initsiatiivi haarata ja kolm korda skoorida. Kolmandal perioodil oli Venemaa hokimängijatel võimalusi taastuda ja isegi võita, kuid Tšehhi koondise väravavaht Dominik Furch näitas end vääriliselt.

Selle tulemusel võitis 2015. aasta Channel One Cupi kolmest matšist Venemaa koondis Soome hokimängijate üle vaid ühe võidu, Rootsi ja Tšehhi rahvuskoondised osutusid aga tugevamaks. Selle tulemusena: Venemaa meeskond ei saanud turniiril esikohta ning kõiki teisi turniiripositsioone ei saa pidada väärilisteks.