Millised Olümpiauhinnad Olid Meeldiv üllatus

12. augustil lõppenud Londoni olümpiamängude tulemusi tuleks Venemaa koondise jaoks pidada väga edukaks. Võitnud kokku 82 medalit, sealhulgas 24 kuld-, 26 hõbe- ja 32 pronksmedalit, saavutas Venemaa meeskond enesekindlalt 4. koha. Ja medalite koguarvu poolest edestasid venelased olümpia korraldajaid - Suurbritannia sportlasi, kes saavutasid 3. koha ainult kõrgeima taseme autasude arvu tõttu - kaugel.

Millised olümpiauhinnad olid meeldiv üllatus

Muidugi on iga olümpiamängude auhind nii sportlasele kui ka riigile, mida ta esindab, väga auväärne. Kuid isegi nende seas on neid, kes tulid meeldiva üllatusena ja on seetõttu eriti väärtuslikud. Näiteks päris esimestel olümpiapäevadel, kui meie meeskond tervikuna eriti hästi ei esinenud, näitasid Venemaa meessoost judokad suurepäraseid tulemusi. Pole liialdus öelda, et meie sportlased vapustasid sõna otseses mõttes judoeksperte ja eriti jaapanlasi, kes on selles spordis traditsiooniliselt väga tugevad. Eriti meeldiv üllatus oli Arsen Galstjani, Mansur Isajevi ja Tagir Khaibulaevi kuldmedal.

Vaieldamatu üllatus oli Elena Lashmanova kuld, mis võideti võistluskõnelusvõistlustel 20 kilomeetri distantsil. Nagu olümpiavõitja ise tunnistas, ei unistanud ta sellisest edust isegi mitte. Lõppude lõpuks uskusid kõik selle spordiala spordikommentaatorid ja asjatundjad, et esikoha peamine pretendent on teine venelanna - Olga Kaniskina. Sellest hoolimata suutis Lashmanova selle kõige raskema distantsi viimases segmendis Kaniskinast mööda minna ja võita olümpiakulla.

Ja muidugi ei saa mainimata jätta Venemaa sõudjate-kajakisõitjate paari Alexander Dyachenko / Juri Postrigai kulda 200 meetri kaugusel. Traditsiooniliselt sõudmises tugevaid britte peeti selles distsipliinis vaieldamatuks favoriidiks, eriti kuna Venemaa sportlased hakkasid üsna hiljuti koos treenima. Sellest hoolimata said kulla just venelased ja olümpia korraldajad jäid lõpuks rahule vaid kolmanda kohaga.

Meeldiv üllatus oli ka pronksmedal, mille said Venemaa sulgpallipaar Valeria Sorokina ja Nina Vislova, kes alistasid matšis kolmanda koha eest kogenud Kanada duo Alex Bruce / Michelle Lee. Ja täpselt sama mulje jättis jooksja Ekaterina Poistogova pronksmedal, kes sai 800 meetri distantsil kolmanda koha. Sellest võistlusest rääkides ei varjanud sportlane, et see oli tema jaoks väga raske. "Kuid suutsin pronksini jõuda, võitsin lõpusirgel sõna otseses mõttes paar sajandikku," muigas Ekaterina.