Euroopa Liiga 2015-2016: Kohtumise Fenerbahce - Lokomotiv ülevaade

UEFA Euroopa liiga 1/16 kohtumised algasid 16. veebruaril. Venemaa jalgpallifännide jaoks pakkus erilist huvi esimene playoffi vastasseis. Pealinn “Lokomotiv” käis Istanbulis “Fenerbahce” vastu.

Euroopa liiga 2015-2016: kohtumise Fenerbahce - Lokomotiv ülevaade

Vastupidiselt mõne jalgpallieksperdi ootustele algas Fenerbahce ja Lokomotivi mäng rahulikus tempos. Türgi jalgpallurid ei avaldanud survet kogu väljakul, nagu tavaliselt võõrustajate puhul. Kohtumise esimesed viisteist minutit jäid meelde vaid ühe võimaluse skoorimiseks. Ründaja "Fenerbahce" Robin Van Persie koos hingedega külgtoiduga ei suutnud palli väravasse viia. Seejärel jätkasid türklased külgsöötade kasutamist, millest ühte kroonis endiselt värav.

Mängu 18. minutil vastas Fenerbahce poolkaitsja Souza väravavahi piirkonnas varikatusele. Istanbuli klubi mängija saatis peaga palli "Loko" väravasse. Guilhermel ei olnud võimalust lööki pareerida, kuid Lokomotivi väravavaht ei mänginud servi enda hetkel väljapääsu juures, mis määras mängus skoori avanemise.

Pärast värava löömist mäng rahunes. Lokomotivi jalgpallurid ei suutnud enne vaheaega rünnakut oluliselt täiendada, mis viitas klubi nõrgale valmisolekule hooaega jätkata. Türgi jalgpallurid ei loonud ka Moskva väravate väravasituatsioone, kuigi neil oli selge territoriaalne eelis.

Teisel poolajal Lokomotivi mängus kvalitatiivset paranemist ei toimunud ja Fenerbahce mängijad rõhutasid jätkuvalt vastase värava ähvardamist karistusalas hobuste söötmisega. Territoriaalselt on Türgi mängijad ületanud rivaali. Kõigis ridades nägi “Fenerbahce” Venemaa mängijatest tugevam välja.

Teise poolaja üsna loogiline tulemus oli teine värav Guilherme vastu, mille lõi sama Souza. Brasiillane tegi pärast hingedega söötu duubli teise löögiga väravavahi piiridest. Tulemustabel süttis pettumust valmistades 2: 0 võõrustajate kasuks. Teise värava lõi Souza 72. minutil.

Pärast kaotatud palli tundus Loko rünnakul napp ja igav. Kodumeeskond oleks võinud värava lüüa. Eriti murettekitav oli see juba kompenseeritud ajal. Külaliste jaoks mängisid aga väravavaht Guilherme ja põiklatt.

Kohtumise lõppskoor 2: 0 “Fenerbahce” kasuks peegeldas võõrustajate tegelikku eelist. Nüüd on Igor Tšerevtšenko süüdistustel nädala pärast Moskvas vastasseis.