2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Hispaania - Holland Kohtumise Tulemused

Brasiilia linnal El Salvadoril on au korraldada maailmakarika alagrupiturniiri üks oodatumaid mänge. 13. juunil Fonte Nova staadionil, mis mahutab enam kui 50 000 pealtvaatajat, põrkasid omavahel kokku jalgpalligigandid: Hispaania läks Hollandile vastu.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: Hispaania - Holland kohtumise tulemused

Esimesed 45 minutit mängu ei jätnud ükskõikset fänni kvaliteetsest jalgpallist huvitatud. Kirg, oskus, emotsioonid - seda kõike sai publik jälgida El Salvadori areenil.

Esimene väravavõimalus juhtus küll hispaanlaste väravas, kuid Sneijder ei suutnud oma võimalust realiseerida. Valitsevad maailmameistrid ütlesid poolaja keskel oma õnnesõna. Suurepärane läbistav sööt Hollandi karistusalasse muutus Diego Costa kukkumiseks. Kohtunik nägi reeglite rikkumist ja pani palli täpile. Kõige kogenum Xabi Alonso ei jätnud Hollandi väravavahile mingit võimalust. Hispaania juhtis 1 - 0. See juhtus 27. minutil.

Pärast värava laskmist kiirustas Hollandi rahvusmeeskond. Hollandlaste krooniks saavutas MM-valikturniiri resultatiivseima mängija Robin Van Persie vapustav pall. Pärast äärelt söödu sõitmist viskas ründaja Casillase peaaegu karistusjoonelt. 1 - 1 ja kõik hollandlased on juubeldavad. See pall oli esimese kolme matši ilusaim.

Teine poolaeg šokeeris tribüünidel 48 173 pealtvaatajat. Mõni oli meeletult juubeldav, teine jälgis õudusega toimuvat. Hollandlased hävitasid Hispaania. Neli vastuseta väravat Casillase vastu moodustasid hispaanlaste lõpliku kaotuse. Holland võitis 5 - 1. Isegi kõige julgemad kihlveokontorid ei osanud sellist tulemust ette kujutada.

53. minutil lõi Arjen Robben Blindi hiilgava söödu järel teise värava. Stefan de Vrey saatis 64. minutil standardpeaga palli hispaanlaste võrku. 8. minutil kasutas Van Persie ära Casillase viga ja muutis skoori sündsaks. Ja kaotuse viis lõpule Arjen Robben, kes tegi 80. minutil väljaku keskelt sellise hüppe, et Sergio Ramosel endal, olles distantsil eelisseisus, polnud hollandlase jaoks aega. Robben "eemaldas" Hispaania kaitse ja viis seisuks 5 - 1.

Kohtumise tulemus on šokeeriv. Ebaõnnestumine, väljakule pandud "Red Fury" "surm" tõstis hollandlased kolme visatud punktiga grupis esikohale. Hispaania rahvusmeeskond peab rehabilitatsiooni tegema mitte ainult fännide, vaid ka enda silme all.