2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Läks Mäng Iraan - Nigeeria

16. juunil toimus Kvartet F-s I vooru teine kohtumine Iraani ja Nigeeria rahvuskoondiste vahel. Mäng toimus Curitiba linnas staadionil "Arena Baixada". Vähesed ootasid sellest kohtumisest säravat jalgpalli. Lõpuks see juhtuski, 43 000-kohalise areeni fännidel oli igav.

Iraan - Nigeeria_

Iga sari lõpeb. Brasiilias peetud jalgpalli maailmameistrivõistlustel on fännid juba harjunud helge ründajalgpalliga, kus on ohtralt ohtlikke momente ja löödud väravaid. Iraanlased ja nigeerlased katkestasid selle sarja. Samuti tuleb öelda, et enne seda matši lõppesid kõik kohtumised tingimata ühe meeskonna võiduga. Curitiba areenil registreeriti esimene ja väravateta viik.

See oli Brasiilias seni kõige igavam MM-mäng. Esimesel poolajal olid palli valduses pigem Aafrika jalgpallurid. Nad üritasid rünnata, kuid rindejoones ei teinud nad kuigi palju. Iraanlased hoidsid kompaktset kaitset ega lasknud oma väravate juures luua ühtegi hetke. Samal ajal ründasid iraanlased ise väga harva. Esimesest poolajast võib meenutada ainult ühte lööki, mille Iraani mängija pea paremalt äärelt tulnud nurgalöögi järel peaga andis. Väravavaht päästis Nigeeria. Rohkem hetki ei olnud.

Teine poolaeg oli sama igav kui esimene. Nigeeria üritas rünnata, palli hoida, oma territooriumi omada. Kuid see ei kandnud löödud värava näol vilja. Ja väravavõimalusi polnud. Iraanlased ei rõõmustanud ka oma fänne. Kõik kohtumise 90 minutit põletasid tablool tuhmid nullid ja mäng lõppes just nii - 0 - 0.

Iraani - Nigeeria mäng on turniiril endiselt kõige ebahuvitavam. Jalgpalli kvaliteet oli mängus kehv. Ja samas grupis mängivaid Argentina ja Bosnia rahvuskoondisi võib julgustada. Lõuna-ameeriklaste ja eurooplaste esimese mängu tase ületas oluliselt vaadeldavat kohtumist.