2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Läks Mäng Inglismaa - Itaalia

Brasiilia maailmameistrivõistlused saavad järk-järgult hoogu. D-grupis toimus 14. juunil eeletapi üks oodatumaid kohtumisi - Inglismaa mängis Itaaliaga. Brasiilia linnas Manus Amazonia staadionil said pealtvaatajad jälgida jalgpallititaanide lahingut.

anglia_italia

Esimene pool algas aeglaselt. Võib-olla oli see tingitud Manus valitsenud talumatust kuumusest. Itaallased kontrollisid palli veidi rohkem ning britid kontrollisid Itaalia väravavahti Sirigut kauglöökidega.

Väljaku keskel oli solist Andrea Pirlo. Selle mehe jaoks piisas esimese värava saamiseks isegi palli puudutamisest. 35. minutil pärast nurgatamist eksis maestro Pirlo pallil nii osavalt, et britid ei saanud kohe aru, kuidas voor väravasse jõudis pärast Marchisio täpsimat lööki karistusalas. 1 - 0 asus juhtima Itaalia.

Lühikest aega tähistasid neljakordsete maailmakarika võitjate fännid oma edu. Juba 37. minutil korraldasid jalgpalli esivanemad leidliku kiirrünnaku. Vaid mõni sööt ja Sturridge tulistab Sirigu - seis on 1 - 1. Mäng hakkas järk-järgult hoogu koguma. Mõlema meeskonna mängijate oskus näitas maailma jalgpalli hiiglaste üldist taset.

Poolaja lõpus lasksid itaallased hea võimaluse brittide väravasse lüüa. “Supermario” viskas Hartit kavalalt, kuid kaitsja puhastas palli võrgust. Pärast nurga mängimist lõi Kandreva brittide väravaposti. Esimene poolaeg lõppes sellise rünnakuga.

Kohtumise teine pool algas brittide rünnakutega. Kuid 50. minutil jahutas jalgpalli rajajate rünnakuimpulsse Mario Balotelli. Kandreva tegeles inglise kaitsjaga ja andis hämmastava servi kaugele postile, kus Balotelli peaga palli väravasse saatis. 2 - 1 lõid itaallased.

Poolaja teine pool kulus Inglismaa koondise rünnakutele. Squadra Azura mängijad isegi ei mõelnud rünnakule. Itaallased pidasid vastu ja nad tegid seda viisil, mida võib-olla keegi teine maailmas ei saaks. Mitu korda päästis Sirigu pärast ohtlikke streike Itaalia, kuid neljakordse maailmameistrivõistluste meistri väravas polnud vaja rääkida üliväravamomentidest.

Lühendatud aja jooksul suurendas Andrea Pirlo peaaegu skoori, kuid tema suurepärane karistuslöök tabas latti.

Kohtuniku vile fikseeris Itaalia koondise raskeima võidu 2 - 1 hirmuäratava vastase üle. Nüüd peavad inglased teises ringis Uruguay võita, mis iseenesest tundub ka kõige raskem ülesanne. Squadra azurat võrreldakse Costa Ricaga punktides ja see tõuseb MM-i surmagrupi tippu.