2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Läks Mäng Ecuador - Prantsusmaa

25. juunil pidas Prantsusmaa rahvusmeeskond FIFA maailmakarikavõistlustel oma viimase matši alagrupiturniiril. Eurooplaste rivaal E-nelikus olid Ecuadori meeskonna mängijad.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas läks mäng Ecuador - Prantsusmaa

Ecuadori sbona vajas play-offi võitluse jätkamiseks lootust võitu või viiki. Samal ajal pidid lõuna-ameeriklased lootma Šveitsi ja Hondurase paralleelmängu soodsat tulemust. Prantslased, lahendanud MM-i järgmisele etapile jõudmise probleemi, panid väljakule kaugele algkoosseisust. Võib-olla oli see eurooplaste mõnevõrra tuhmunud mängu põhjus.

Esimene poolaeg oli igav. Võistkonnad lõid vähe ohtlikke hetki. Tuleb tunnistada, et prantslased olid palli valdamise protsentides vastastest paremad, kuid see ei andnud Didier Deschampsi meeskonnale midagi. Ecuadorlased püüdsid mõnikord kiiresti vasturünnakut teha.

Esimesest poolajast on vastaste väravas meeles vaid kaks ohtlikku hetke. Algul lõi Pogba nurgalöögi järel ohtlikult peaga, kuid Ecuadori väravavaht päästis löögi peegeldades oma meeskonna. Ekvadorlased häirisid ühes väravavõrgu järgses rünnakus Prantsusmaa väravavahti, kuid ka siis ei jõudnud pall väravasse. Ecuadori mängija sulges söödu peaga, kuid publik ei näinud väravat kunagi.

Teisel poolajal meenub Ecuadori kapteni Antonio Valencia eemaldamine 50. minutil. Kuid juba enne seda, kohe pärast poolaja algust, oleksid prantslased võinud värava lüüa, kuid post mängis Lõuna-Ameerika väravavahti.

Pärast eelise saamist hakkas Euroopa meeskond ründama suurte jõududega, kuid see ei toonud publikule rõõmu nähtud väravatest.

Kohtumise tulemus on 0 - 0. Need numbrid tablool kajastavad täielikult mängu spetsiifikat, kus Rio de Janeiro staadioni pealtvaatajad nägid vähe kauneid ja kvaliteetseid rünnakuid.

Prantslased saavad E-grupis seitsme punktiga esikoha ja Ecuador suundub koju, kui Šveits võitis oma matši Hondurase vastu.