2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Hispaania Kaotas Tšiilile

19. juunil toimus Rio de Janeiro kuulsal staadionil "Maracana" päeva teises mängus Hispaania koondise jaoks otsustav matš võitluse jätkamiseks MM-il. Praeguste maailmameistrite vastasteks olid alistumatud tšiillased.

Ispania - tšiili

Meistrivõistluste avakohtumise Hollandile (1 - 5) kaotanud Hispaania koondisel polnud õigust duellis tšiillastega eksida. "Punase raevu" peatreener tegi meeskonna algkoosseisus mitmeid muudatusi. Eelkõige polnud kuulsa keskmängija Xavi baasis kohta. Hispaanlased vajasid võitu, et jätkata võitlust grupist välja pääsemiseks.

Kohtumine algas lõunaameeriklaste ohtliku rünnakuga, kuid kiiret väravat polnud. Hispaanlased vastasid sellele terava hetkega, kuid väravavaht päästis Tšiili rahvuskoondise. Kohtumise 20. minutil said Hispaania mängijad pärast palli kaotamist väljaku keskel kiire vasturünnaku oma väravale, mille tulemuseks oli Eduardo Vargase pall. Tšiili rahvusmeeskond asus juhtima, kuid sel ajal tundus, et see ei anna lõunaameeriklastele midagi.

Mõni minut hiljem lõi Diego Costa värava lähedale, kuid lasi väravast mööda. Ja siis sai Hispaania teise värava enda võrku. Esimese poolaja lõpus lõi Alexis Sanchez karistuslöögi, kuid Casillas päästeti. Pall põrkas aga Tšiili mängijale Charles Arangisele, kes lasi varvastest väravasse. Poolaeg oli 44 minutit ja tšiillased läksid juhtima 2 - 0. Kohtumise esimene pool oli läbi.

Teises mängusegmendis tõttasid hispaanlased ründama. Busquetsil oli suurepärane võimalus, kuid ta suutis mõnelt meetrilt peaaegu tühja väravat mitte lüüa. Tšiillased seevastu ei mõelnud teise poolaja esimesel poolel isegi rünnakutele, vaid hoidsid kaitset. Tuleb tunnistada, et lõuna-ameeriklased tegid seda. Hispaania pole loonud nii palju, kui selle fännid sooviksid.

70. minutil hakkasid tšiillased haruldasi vasturünnakuid tegema. Ühes neist võis Mauricio Isla kogu intriigi "tappa". Juventuse mängija ei suutnud aga söötu lõpule viia. Isla libises palli järel takistusse ja lasi värava tühja nurga kohale. Seejärel jätkasid agoonias hispaanlased rünnakut, andsid kauglööke, kuid Tšiili väravavaht Bravo ei lasknud pallil väravajoont ületada.

Lõplik tulemus 2 - 0 Tšiili kasuks võimaldab hispaanlastel hakata kotte pakkima ja valmistuma koju lendama. Lõuna-ameeriklased on hollandlastele järele jõudmas ja kolmanda vooru kohtumises mängitakse B-grupis esikoha nimel. Seni on Tšiilis ja Hollandis kumbki 6 punkti.