2014. Aasta FIFA Maailmakarika 1/8-finaalid: Argentina - Šveits

1. juulil toimus Brasiilia linnas Sao Paulos jalgpalli maailmameistrivõistluste 1/8-finaali eelviimane kohtumine. Pealtvaatajad said jälgida Argentina ja Šveitsi rahvusmeeskondade kohtumist.

2014. aasta FIFA maailmakarika 1/8-finaalid: Argentina - Šveits

Suurem osa matšist oli võitlus väljaku kõigis osades. Samal ajal oli esimesel poolajal mäng igav vaatepilt. Mängijad veeretasid enamasti palli väljaku keskel. Argentiina meeskonnal oli väike eelis, kuid see ei viinud ohtlike hetkedeni. Šveitslased üritasid vasturünnakut teha, kuid ka see ei tundunud ohtlik. Esimesest poolajast võib meenutada vaid ühte hetke - üks Šveitsi mängijatest tulistas surmavalt positsioonilt, kuid Argentina väravavaht Romero päästis meeskonna.

Esimene poolaeg lõppes igava väravateta viigiga.

Kohtumise teises pooles lisasid argentiinlased. Juba praegu võib rääkida Lõuna-ameeriklaste märkimisväärsest ülekaalust. Argentina mängijad on vastase väravasse andnud üle 20 löögi. Mõnikord päästis väravavaht eurooplased. Šveitslased jätkasid vasturünnakute mängimist, kuid eurooplaste fännid ei näinud superrollimomente.

Kohtumise tavaaeg lõppes viigiga 0 - 0. See oli play-offi kõige igavam 90 minutit.

Lisaajal vajutasid lõuna-ameeriklased uuesti ja Euroopa meeskond pidas vastu. Argentiinlaste põhitegevuseks võib pidada vaid survet Šveitsi väravale, kuid see ei toonud tulemusi.

Mäng vähendati lisaajal väravateta viigini, kuid 118. minutil lõid argentiinlased värava. Angel Di Maria saatis Messi söödu järel palli väravasse. Argentiinlaste rõõm oli selline, nagu oleks meeskond vähemalt poolfinaali jõudnud. See viitab sellele, et Messi meeskonnal on igas matšis väga raske võita.

Näis, et šveitslastel polnud jõudu tasa teha. Kohtumise viimastel minutitel päästis Argentina siiski sentimeetrite võrra. Pärast hobuse söötmist karistusalasse lööb Dzhemiley pea Romero väravas peaga. Pall tabas posti. Eurooplastel jäi enne väravat üsna vähe puudu. Eurooplaste matši viimane rünnak oli ohtlik karistuslöök argentiinlaste värava ümbruses, kuid neil ei õnnestunud hetke realiseerida.

Argentina on pärast minimaalset võitu 1: 0 hädas veerandfinaali pääsemisega ja ootab vastast Belgia-USA paarist. Samas tuleb märkida, et Argentina meeskond ei näita turniiril parimat mängu. Lõuna-ameeriklaste kapten Messi ei näidanud end taas otsustavas kohtumises ning mõnel hetkel mängis ta maailma ühe parima mängija tiitlit lihtsalt halvasti ja vääritult.